Zeytinyağlı biber dolması ve kıymalı borekle ucuş

Ucuş 3 saate yakın sürüyor 1,5 saat önceden havalanına gitsek indikten sonra 1.5 saat otele gidiş desen dolma ve borek bu kadar saatte bozulur mu?

Oyumu bozulmaz'dan yana kullanıyorum, pişmiş ürün sonuçta fakat iyi sar sarmala kokabilir, canı ister pilotun.

  • binder dandet  (15.08.18 17:08:42)
Bozulmaz

  • ihanet kac kisilik  (15.08.18 17:10:03)
dolma bozulur. börek bozulmaz.

  • naksidil  (15.08.18 17:11:46)
uçaklar çok serin oluyor, siz de yollarda doğrudan güneş ışığına maruz bırakmazsanız bir şey olmaz.
kız kardeşime yaprak sarması koyuyoruz biz her geldiğinde (onun uçuşu daha kısa gerçi) ama indiği yer 50 derece olan bir şehir, hiç bir şey olmadı şimdiye kadar.

  • niye ama  (15.08.18 18:29:49)
Yemekleri buzdolabında bekletip, havaalanı yolunda, arabanın klimasını sonuna kadar açarsanız, bozulmaz. Hatta yolda, buz bataryaları da alabilirsiniz yanınıza. Ama illa ki biri bozulacaksa, kıymalı börek bozulur bence. Zeytinyağlı dolma; pirinç, fıstık, kuş üzümü, zeytinyağı vs'den oluşuyor, niye bozulsun ki?

  • agluna  (15.08.18 19:00:07)
ikisi de bozulmaz, hiçbir şey olmaz. bu kadar sürede bozuluyor olsa memlekette kimse piknik yapamazdı. sabahtan sepete koyup güneşin altında masaya açıp akşama kadar yiyoruz. bozulduğu falan yok.

yeter ki miyadını doldurmuş olmasın. yani 1 hafta önce pişmiş, buzdolabına konmuş dolmayı taşımayın. son nefesini uçakta verir o. taze piştiyse mesele yok.
  • kibritsuyu  (16.08.18 01:38:58)