[]

eşya saklama amaçlı plastik kap vs. bpa

Eşyalarımı koymak için büyük saklama kaplarından almak istiyorum. Bpa içermeyen daha kaliteli olanlar daha pahalı haliyle. Kapların içinde gıda saklamayı düşünmüyorum. Yine de plastiğin bpa içermemesine dikkat etmeme çok gerek var mı?
 
Gıda taşısan da gerek yok kaygılanmana. Bpa'nın etki etmesi için şişeyi kapları falan yemek lazım. Zaten böyle çok aktif bir zararı olsa AB veya California eyaleti yasaklar önce.


  • bos gezenin bos ustasi  (15.08.18 12:00:26) 
mesela iki marka var, aynı hacimde biri 30 tl, diğeri 50 tl.aradaki bu fark plastiğin kalitesinden olsa gerek. bu kadar fark niye oluyor diye merak ediyorum eğer plastiğin kalitesi sağlık açısından pek etkisi yoksa.


  • me23  (15.08.18 12:07:52) 
İkea'da saklama kapları var güzel.
Şu geçirmez, toz geçirmez vs. Biraz pahalı ama sağlam çıktı benim aldıklarım.

  • yasasin yemek yemek  (15.08.18 13:30:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.