Bunaldiginizda kacip yanina gidip

Dinlediginiz, gormus gecirmis, ve hatta ozellikle felegin cemberinden gecmis, eski bickin delikanlilardan, simdi kendine dervis hayati yasayan vb bir buyugunuz, tanidiginiz var mi? Ya da gidip konusturup dinledikçe rahatladiginiz bir buyugunuz.

Benim bir abim var boyle. Zamanin hizli kabadayilarindan. Sonra elini etegini cekmis. Simdi bir cafenin bas garsonu gibi ama oranin sahibi gibi bir abi. Cok bunalinca kacar giderim onun yanina geceyarisi. Zaten orada konakliyor. Mekan da bogazin dibi. Yerim, icerim, anlatir sabaha kadar dinlerim. Dertlesmeye gittim günler hesap da almaz.

Onu dinleyince acayip hafiflemis, dinginlesmis, resmen olgunlasmis cikarkm yanindan.

lisedeyken deli yürek izlerdim, büyük fanıydım. hep bir kuşcum olsun istedim olmadı. iyiki de olmamış, boş boş muhabbetler amk. para kazanmaya yönetici olmaya bak kanka. duygusal geçişlere çok takılma, spor filan yap. hadi selametle.

  • omembo  (15.08.18 01:24:40)
@omembo, zor girdiğim modu yiktin, eyledin viran. Zaten hep senin kafandayim ben :) az huzurlandim, gitti.

  • deveyi diken adamin ta kendisi  (15.08.18 01:27:40)
Yıllar önce çok ihtiyaç duyduğum, olsa dediğim bi insan modeli bu. Ama olmayınca olmuyor. Bazıları kendi kendine yol göstermek zorunda.

  • everything has changed  (15.08.18 05:48:54)
Onembonun dediği maddiyatçı yol yol değil ölümlü dünyada. Onun dedigi yasam hayvandan bile kötü. Senin dedigine gelirsek Okuyarak da bunu yaparsın internet çagındayiz illa kuscu bukmaya gerek yok

  • her gece aç  (15.08.18 06:53:09)
Dertleşmeye gittiğim arkadaşlarım var ama dizilerin balıkçı, kuşçu karakterleri gibi uzaklara bakıp felsefik kaflar ederse ya da Sıcak Saatler Cehennem Cevdet misali “Martılar Sedat. Martılar ne kadar özgürler. Oysa aşk... Aşk özgür mü dersin?” gibi şairane şairane şeyler söyleyen biri olursa beni gülme tutar zaten. Kadın olmakla ilgisi de olabilir. Bizim aşırı gerçekçi, baskın karakterli bir komşu teyzemiz vardı. O ara ara bizimle konuşurdu. “Kızım, her erkek bir babandır. Evlenince bir iki sene içinde baban ne yapıyorsa aynısını o da yapacak” gibi tavsiyeler verirdi. O tavsiyesinden sonra zaten “Anam anam” deyip birkaç sene kimseyle beraber olmamıştım, kime baksam donla televizyon izlerken “Yemek olmadı mı” diyen bir ses hayal ettim. Yarardan çok zarar bir teyzeydi.

  • aychovsky  (15.08.18 06:54:59)
Benim gidebileceğim biri var. Fakat durum "feleğin çemberinden geçmiş, 5 leşi var" tipi değil. Benden büyük olduğu için ve her şeye objektif yaklaşamadığım için bana yol gösteren biri.

Onun dışında aynı şekilde birkaç arkadaşım var, küçükler benden. Ne zaman moralleri bozuk olsa "tepeye gidelim mi?" derler. Gelirler konuşurum konuşurum giderler. Bence olay yaşta.
  • kablelvuku  (15.08.18 07:31:47)
Yok.

  • Amaranta ursula  (15.08.18 08:56:08)
Yok. Insanlara danismayi pek sevmeyen bir yapim var zaten. Oyle birine ihtiyac duymuyorum. Derdim sikintim oldugunda yakin arkadaslarima anlatirim zaten. Filmlerdeki karateci cocugun hocasi gibi gidip dert yandigim akil danistigim biri yok, kendime danisirim.

  • stavro  (15.08.18 09:03:33 ~ 09:05:22)
yok, bi ara para verip aliyordum bu hizmeti (psikiyatrist), o da bana kilit sorular sorup kendi kendime dusunduruyordu.

  • orange coffee  (15.08.18 09:30:07)
etrafımda hiç öyle 90'lardan kalma türk dizisi karakteri yok, olsun da istemem. o ne lan öyle? kusura bakma ama baya low şeyler. çok bunalırsam giderim en yakın arkadaşımla konuşurum, onunla da melankoli yapmam. sorunu nasıl çözeceğimiz üzerine konuşuruz. şu hayatta en tiksindiğim şey boş boş dert dinlemek/dert anlatmak.

  • sir gawain  (15.08.18 11:22:01 ~ 11:24:38)