[]

7,8den euro aldım

bayramda yurtdışına gidiyoruz diye. elimde nakit olsun diye. ama tabi ben aldıktan sonra öküzlemesine düştü. bozulan moralimi yükseltmek için yarın sabahtan bu düşük seviyede devam eden kurdan tekrar euro alıp, yüksekten aldığım euromu da artık herhangi bir zaman diliminde bu kuru aşarsa o dönem bozsam bana sen manyak mısın olm niye böyle bir şey yapıcaksın der misiniz? çok mu saçma yani? zaten yarın kullanacağım parayla dolar alıcaktım. yine dolar mı alayım yoksa?
 
yatırımcılık piyasasında buna maliyet düşürme deniyor. saçma değil.

iki şey var,

1- bu hareketinle aslında ileride euro'nun en azından senin ortalama maliyetinin üzerine çıkacağını öngörmüş oluyorsun, bu da bir yatırım olmuş oluyor.

2- tr.investing.com euro-usd grafiğine göre euro da usd karşısında değer kaybediyor, yani karar tabii ki senin bu saatten sonra o grafik hangi yönde ilerler ona sen karar vereceksin ama nisan ayından bu yana dolar euro karşısında değer kazanıyor, aynı zamanda tl karşısında da değer kazanıyor.
  • ocanal  (14.08.18 19:41:29 ~ 22:44:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.