İş yasası ile ilgili soru

Burada iş yasasıyla ilgili bilgili hukukçular varsa bir sorum olacak.

internet üzerinde şöyle bir ibare buldum;

"Sözleşme, tarafların fesih bildirimi ile sona erecek şekilde kararlaştırılmış ve
her iki taraf da bildirimde bulunmamış ise TBK.md.430/IV uyarınca sözleşme
belirsiz süreli iş sözleşmesine dönüşmektedir."

belirli süreli iş sözleşmesinin süresi dolduktan sonra ne kadar bir süre içinde sözleşme tekrar uzatılmazsa, sözleşme belirsiz iş sözleşmesine dönüşür gibi bir sorum var.

tazminat paracıklarının peşindeydim de, ondan bunlar hep.

"Belirli süre" içerisinde feshedilmediyse baştan itibaren belirsiz süreliye dönüşür. Yani belirlenen süre bittikten sonra 10 gün, 30 gün geçsin de yine feshedilmezse belirsiz olsun gibi bir durum yok. O süre içerisinde feshedilmediği takdirde doğrudan belirsize dönüşür.

  • okuyamıyom ben ya  (14.08.18 12:02:32)
Net bir sure yok. 1 hafta nile devam ettiyse bastan beri belirsiz süreli olur.

  • rusyalı kozmonot  (14.08.18 17:33:19)
özel kurumda öğretmen değilseniz yukarıdaki arkadaşlar +1

  • damla sakızlı dondurma  (14.08.18 17:42:29)