arı sokması

bugün sabah 11 sularında elimi boğazıma götürürken hissettiğim müthiş acı ve akabinde bir arının uçuşunu görmemle kimliği belirsiz bir arı tarafından sokulduğumu anlamış bulunmaktayım.

Boğazıma hemen kesme şeker dayadım, daha sonra hydrocortison isimli kremi sürdüm. Arının iğnesi gözükmüyordu, yani hiç çıkarma girişimim olmadı o yüzden, ama çok da net göremedim (gözüm bozuk). Sonra biraz buz tuttum, sabunlu suyla yıkayıp tekrar hydrocortison, buz (kısa süreli buzlar), akabinde de sirkeli peçete bastırdım bir süre.

Şimdi kızarıklığı azalmış gibi fakat ben hala gerginlik/doluluk, kaşıntı/yanma/sızı hissediyorum boğazımda.

sizce doğal mıdır, yani bir süre daha böyle seyreder mi, yoksa doktora mı görünmem lazım?

not: küçükken soktuğunda alerjik reaksiyon göstermemiştim hiç ama arıdan arıya, yaştan yaşa fark edebiliyormuş; her an böyle bir ihtimal bulunabiliyormuş. fakat anaflaktik şok olsa şimdiye dek olurdu diye düşünüyorum. lokasyon boğaz olunca biraz şooldum.

sabah 11de olmuş. saat kaç allasen. bişey olmaz. sakin.

  • liriamer  (13.08.18 22:37:32)
@liriamer ama işte hala geçmedi, rahatsızlığını hissediyorum diyorum.

  • amabunuyapmayacaktin  (13.08.18 22:38:58 ~ 22:53:52)
İğnesi yoksa bal arısı değildir o daha çok kaşınma ve şişme yapar. Beni üç günde üç arı soktu. 4 gün önce sokanın acısı bugün geçti. Dünkü ve önceki günkününki devam ediyor. Daha önce boğazımdan da sokmuştu bir şey olmadı.

  • mabesa  (14.08.18 01:19:08)
Acısının devam etmesi normal. Sen şişlik var mı diyw dikkatli ol. Tehlikeli olan şişlik ve yayılan kızarıklık.
Geçmiş olsun.

  • megalomaniac  (14.08.18 09:06:30)