[]

Kira Sözleşmesinden İsim Çıkarmak

Ev arkadaşım yurt dışına nanaylıyor. Kira kontratında ikimizin adı yazıyordu. Aklı kalmasın, yarın öbür gün bir şey olur sorumluluğu olmasın diye sözleşmeden adını çıkaralım diyorum. Depozitodan ödediği kısmı ben vereceğim kendisine.
Ev sahibini karıştırmadan kendi aramızda böyle bir belge düzenleyebilir miyiz? 
"kiralayan, kiralananın (mesken, ofis, dükkan, depo) bir kısmını (oda, metrekare hesabı vs.) ya da tamamını başkasına kiralayamaz." diye bir madde yer alır standart matbu kırtasiyeden alınan kira sözleşmesinde. bunun için ya yeni sözleşme yapın mülk sahibiyle ya da eski sözleşmenin boş bir yerine yeni bir madde ekleyin kişinin artık sorumlu olmadığına dair ve ev sahibi ve siz paraf imza atın.


  • phonex  (12.08.18 22:44:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.