[]

Orkestra şefi, maestro, conductor...

Merhaba arkadaşlar,

Peşin peşin söyleyeyim amacım trollük yapmak değil. Biraz araştırdım, az buçuk müzik bilgim, tecrübem var ama anlayamadığım bir konu var. Linç edebilirsiniz. Tek ricam küfür ve hakaret olmasın. Benim derdim bu kondüktör (conductor) maestro ya da orkestra şefi olarak bilinen abiyle.

Bu arkadaşın olayı nedir arkadaş. Ulan orada çalan müzisyenlerin tamamı belki virtüöz seviyesinde insanlar. Notalar önünde hepsinin. Aynı şarkıları birlikte yüzlerce defa çalmışlar. Bu maestro abi ne iş yapar. Ne kadar fark yaratabilir. Nedir yani. Olmazsa kaos mu olur? Çalan adamların hepsi ölçü nedir, tempo nedir? Senkop nedir? Bilen adam.

Bu abinin olayı nedir? Tam olarak anlatabilecek var mı? Orkestrada çalan bir müzisyen çıkar umarım içimizden. Direkt olarak en iyi bilgiyi alırım.

Cahilliğimi aydınlatın arkadaşlar. Bilgi istiyor bünyem. Verin o bilgiyi bana...

(Evet, şimdi dayağa hazırım...)

 
aynısı geçen soruldu

eksiduyu.ru
  • leben  (12.08.18 14:17:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.