üniversite staj

bazı staj ilanlarında 3-4 gün staj yapabilecek birilerini arıyorlar. öğrenciler nasıl yapıyorlar bu stajları? okula ne ara gidiyorlar? 2. ilan mezun diyor. mezunlar da stajyer oluyor mu?

www.kariyer.net

Son sınıf öğrencileri veya uzatmalı öğrenciler oluyor genelde. İki üç dersi kalmış. İkinci sınıftayken ilanlara bakınca senin gibi düşünüyordum ben de.

  • mahmut29  (11.08.18 19:26:26)
benim okulumda yoklama yoktu ve ikinci ogretimdim, oyle yaptim.
mezunlar da stajyer olabilir tabi, cok gordum.

  • orange coffee  (11.08.18 19:51:46)
uzun dönem staj yapan çok görüyorum linkedin'de. 1 yıl süren staj var mesela. hepsi mi uzatmış oluyor? hepsi öyle değildir sanki. geçen bankada biriyle konuştum. 1 yıl staj yaptım burada demişti.

  • hknty  (11.08.18 20:13:29)
eğer okul zamanı istiyorlarsa o staj değil de part time iş olmalıdır. bunlar sanırım staj ayağına para vermek istememişler. bizim bölümde 4.sınıfta part time çalışmayan çok nadirdir (bil müh.). hem hocalar müsamaha gösteriyor hem de çok fazla ders olmuyor.

zorunlu satjlarını yapmazsan mezun olamıyorsun. bütün derslerini verdiği halde bu sene mezun olamayıp bu ay hala staj yapan arkadaşım var. mezun ama diploması yok yani.

@hknty uzun dönem stajları genelde stajeri yetiştirip şirkette kalmasını isteyen şirketler yapıyor. hem normal mühendis maaşı ödemiyorlar, hem de istedikleri şekilde stajyeri yetiştiriyorlar.
  • mr.brown  (11.08.18 20:40:56)
@ mr brown öğrenc bunu nasıl ayarlıyor? bankada biriyle konuştum geçende. 1 yıl burada staj yaptım diyor. birçok uzun dönem staj görüyorum. nasıl gidiyor öğrenciyken?

  • hknty  (13.08.18 15:11:26)