Arkadaşlar annem dediğim birinin şekeri 420 ye çıktı?

Bi yerde okumuştum şeker çok yükselirse kıpırdamadan düşmesini beklesin diye. Şimdi unsilin vurdu. Düşsün diye bekliyoruz. Bu yaptığımız doğru mu? Sarımsak filan yesin mi iyi olur mu?

Bir yakınımın da yükseliyor bazen şekeri, tarçın iyi geliyor. Yoğurda karıştırılıp yenebilir. Ama insülin alındıktan sonra doğru olur mu ben de bilmiyorum. Çok geçmiş olsun.

  • aioniotita  (10.08.18 19:43:20)
420 aşırı. İnsulin vurmuş doğru yapmış. Su da içsin. Düşene kadar Kontrol edin ara ara. 240-250 den sonra idrarda keton görülür.

420 şeker sarımsakla falan düşmez.
  • ihanet kac kisilik  (10.08.18 19:52:38)
vurduğunuz insülinin cinsi önemli. Kısa etkilisi var uzun etkilisi var. Pat diye düşmeyebilir. 420'yi çok büyütmeye gerek yok. Anneannemin bazen şekerini alet 600ün üzerinde olduğu için ölçemiyor. Yine de kendinde oluyor.

  • goodman  (10.08.18 20:00:04)