makarna üzerine mükemmel sos/baharat?

makarna bana göre dünyanın en güzel yiyeceklerinden. bir tabak güzel makarna yiyebilmek için saatlerce uğraşabilirim. baharat ve sos olmazsa olmaz.

peki sizin bana kullanmamı tavsiye edeceğiniz bir baharat/sos var mı makarna üzerine? en basit baharatlar da dahil aklınıza ne gelirse... teşekkür ederim.

köri+krema+karabiber karışımı.

  • nice tnetennba  (10.08.18 15:05:34)
pesto. sadece pesto. ama çok koyulmayacak. harika oluyor

  • binder dandet  (10.08.18 15:08:06)
süzme yoğurt ve normal yoğurdu sarımsak +tuz ile karıştırıp makaranın üstüne, onun üstüne tereyağında bol nane ve kırmızı biber.

bazen ikisinin arasına salça sosu yapıyorum mantıdan hiç bir farkı olmuyor :)
  • benaslinda  (10.08.18 15:08:25)
domatesleri soyuyorsun, incecik olarak doğruyorsun,soğanları da doğruyorsun. sarımsakları ezip beraber tavaya atıyorsun, zeytinyağında onları bi güzel domates kendinden iyice geçene kadar pişiriyorsun.
kıymayı da içine atıyorsun 1 tatlı kaşığı domates salçası ile onlarla içine kekik koyuyorsun mis gibi sos oluyor

  • buiret  (10.08.18 15:09:12)
mantar, ince uzun doğranmış kırmızı ve yeşil biber, sarımsak, krema

  • aquarium  (10.08.18 15:10:21)
Kabuklari soyulmus domates,sarimsak,taze feslegen + birazcik da makarnanin suyu. Bir de gecenlerde sunu denemistim cok lezzetli olmustu. youtu.be

  • guzelhava  (10.08.18 15:13:31 ~ 15:17:06)
taze fesleğen mutlaka kullan.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (10.08.18 15:14:30)
ben sebze sevdiğim için kabaklı sos yapıyorum. soğanları karamalize oluncaya kadar kavurup julyen kabakları atıyorum sonra dereotu ve sür ya da krema koyup tereyağ ekliyorum.

  • fosforlu cevriye  (10.08.18 15:19:32)
Soguk sikma az asitli cok iyi bir zeytinyagi, porcini mantari, cok az taze limonsuyu ve bir avuc kadar cok ince kesilmis Italyan maydanozu (ya da cok korpe bildigimiz maydanoz). Maydanoz ve limonsuyu tabii ki tava gormeyecek, en son karistirilacak. Güney Toskana´ya hos geldin.

  • buf-e kür  (10.08.18 15:27:10 ~ 15:28:15)
Sanırım benim en sevdiğim makarna deniz ürünleriyle yapılıyor. Beyaz etli balıklar, domates, fesleğen, sarımsak, karides, bol tereyağında....

  • SiyamkedisiZorro  (10.08.18 15:56:23)
kekik, kırmızı toz biber, sarımsak kurusu tozu, çok çok az köri, çok çok çok az karabiber, aşırı az kimyon daha ne olsun.

  • tukenmez adam  (10.08.18 17:06:54)
Kuru fesleğen ve kuru sarımsak tozu krema çok kolay ve hızlı

  • fasulyek  (10.08.18 17:15:05)
arrabbiata

  • sutlu nescafe  (10.08.18 17:22:21)