[]

Bu kurla Turkiye'den neler alinir?

selam,

yurtdisinda dolar veya euro kazanan biri 1 haftaligina Turkiye'ye alisverise gitmek istiyor. amac kurdaki son degisimden maksimum yararlanmak. neler alinabilir? luks saat, gunes gozlugu, kiyafet, mucevher vs. vs.?

araba, arsa, apartman gibi seyler onermeyin lutfen.

tesekkurler

 
Kiyafet ve ayakkabi.


  • chitosan  (10.08.18 10:57:39) 
Luks saat dediniz diye soyluyorum, Rolex gunluk kurdan fiyat belirliyor. Ancak Longines sabit kurdan TL'ye ceviriyor ve kuru senede 1-2 defa guncelliyor. Dolayisiyla tax free'yi de katarsaniz (saatte %12.5 oluyor) yurt disindan neredeyse yari yariya ucuza gelir herhalde mevcut kurlarla.


  • crown  (10.08.18 11:00:06) 
yani ne bulursa alır. bu gidişle apple zam yapana kadar ucuzlayacak...


  • babilbaligi  (10.08.18 11:01:27) 
Apple'a da baktim simdi.

Mesela iMac 6.499,00 TL gozukuyor apple.com.tr'de. Bu da 949 Euro yapiyor.

Avrupa'da ise gene Apple sitesinde ortalama 1349 Euro. Arada 400 Euro (%30) fark var.

Apple Turkiye fiyatlari guncelleyene kadar bayagi karli olur Apple almak.
  • crown  (10.08.18 11:49:53) 
Crown+1 her türlü pahalı elektronik eşya iyi gider+tax free.


  • bos gezenin bos ustasi  (10.08.18 12:07:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.