dolar konusunda çok pişmanım

4.70den beri hiç dolar almadım, habire "herhalde bir açıklama bir müdahale yapıp biraz düşürtürler" diye düşünüp durdum. kenarda 50 bin lira civarı param vardı. eridi bitti kül oldu, faizde duruyordu. 5.70den de gidip dolar alırsam pişmanlığım hepten zirve yapacak.

önümüzdeki 6 ay içinde avrupa veya amerikadan iş fırsatlarını değerlendirip gitmeyi düşünüyorum. ama o zamana dolar 10tl mi olacak belli değil. bu saaatten sonra almam da enayilik gibi geliyor.

macbook pro mu alsam diyorum kendime (işim gereği macbook pro bana para kazandıran bir alet) ama bu sefer yarın bir gün avrupa işi olursa oraya yerleşmek için kenarda param olmamış olacak.

diğer yyandan da şuan kenardaki param kuş kadar kaldı, 9000 euro anca ediyor, bu para zaten ne haltıma yarar belli değil.

napayım ya ben?

alım fırsatı geldiğinde dolar alabilirsin. MB müdahalesi olur ne bileyim herhangi bir şey olur. Yarın öbürgün de 5.50-5.60dan almadığın için pişman olacaksın muhtemelen. Ama bu kararı bizim değil senin vermen önemli.

  • ayin yazari  (10.08.18 08:53:09)
boşver ben de 4 ay önce ev aldım 30bin dolar bozdum. ben bozduğum gün kur 3,72! sırf dolardan zararım 60bin tl.

ben artık deliliğe vuruyorum.
  • prezarlatif  (10.08.18 09:00:09)
ben de ev alacağım zaman 3.2 civarı 50 bin dolar bozdurdum. şimdi zarardayım, ev yüzde 20 filan arttı dolar %80!

  • cedex  (10.08.18 09:08:02)
Bu seviyelere bu kadar hızlı gelebileceğini tahmin edemedi kimse.

Ben de 5 liradan dolar mı alınır abi dedim, 5.20 oldu. 5.20'lerden almayayım düzeltme yapsın 5'lere doğru alırım dedim, 5.40'a gitti. 5.40'tan daha yukarı gitse bile aşağı bi salar o zaman alırım dedim, 5.70'le uyandım. Bu satırları yazarken 6 lira oldu!

Geçmiş olsun hepimize...
  • chicha  (10.08.18 09:14:18)
3.9 ken al dediler düşer dedim 4.2 oldu 4.5 oldu. şimdi almalıyım ama azcık daha düşsün dedim. 4.7 oldu sonra 4.9 artık 4.92 den aldım ve şuan 6 oldu amk. daha da artar çünkü neden artmasın çünkü birilerinin umrunda değil.

  • caydak  (10.08.18 09:51:37)
Geç kalmışsın kesinlikle. Yanlış ata oynamışsın bir nevi.

Ama gitmek istersen bir şekilde yolu bulunur.
  • filmlovepenguin  (10.08.18 10:22:15)
herkes kısmetini yiyor, ne 1 eksik ne 1 fazla. nasibim değilmiş de geç.. 2 milyonunu 1 ayda 20 milyon yapabilecek birisi sölemişti bunu bana sonra hiç acıtmamaya başladı kaçırdığım fırsatlar:DD

  • lata  (10.08.18 10:46:11)
eger hedefiniz yurtdisi ise zaten kenardaki paranizi doviz olarak tutmaniz en mantiklisi olur.
kisa vadedeki inis cikislara degil uzun vadeli olarak dovizin nereye gidecegini dusunmek ve ona gore hareket etmek yerinde olur.
dolayisiyla, madem yurtdisi hedefiniz var o zaman kenardaki paranizi doviz olarak elinizin altinda (bankada degil) tutarsaniz, daha iyi olur.
  • for the record  (10.08.18 11:09:38)