[]

iyi bakalım/hadi bakalım gibi cümlelere gıcık olur musunuz?

ben oldum olası nefret ediyorum, çocuk eğler gibi. yaşım genç, mesela benden büyüklere filan hevesle bi şeyler anlattığımda, "iyi hadi bakalım" gibi bi karşılık beni benden alıyor.

sizde nasıl bir etki bırakıyor bu kelimeler?


 
Gıcık olmuyorum.


  • Amaranta ursula  (10.08.18 00:55:08) 
biri hadi bakalım deyince çabucak bakıyorum.

iyi bakalım deyince daha dikkatli bakıyorum.

ablam arıyor mesela telefonla, "napıyorsun bakalım" diyor, önce bakıyor sonra söylüyorum.

bir süre sonra dememeye başlıyorlar :)
  • ron dennis  (10.08.18 01:02:19) 
aynen ben de hiç sevmem. her duyduğumda sinir olurum bana söylenmemiş olsa bile. kesinlikle dediğin gibi aşağılayıcı ve umursamaz, sallamaz bir yönü var ve bunu yaparken dürüst değil, samimi değil. bi siktir git dese bu kadar sorun etmem en azından samimi olur.


  • rotten head  (10.08.18 01:16:15) 
Kullanırım, gıcık olmuyorum.

Bi "aynen " "hocu " daha gıcık geliyor bana.
  • damla sakızlı dondurma  (10.08.18 01:21:43) 
Kullanırım, gıcık olmuyorum, hatta çok seviyorum. Hatta kendi planlarımı anlatırken de kullanırım “Ben de bilmiyorum nasıl olacağını, ay hadi bakalım”, “Kodlamaya başladım ama sonuçları almadım, hadi bakalım” diye, bir yandan da elimi de benzer anlamlara gelecek şekilde sallarım.

Bana iyi dilek dilermiş gibi geliyor. “Bir yola başladın, sonu da gelir umarım” gibi ya da “Dediğini anlamadım ama bir yere varır umarım” gibi iyi dilek olarak görüyorum.
  • aychovsky  (10.08.18 01:30:33 ~ 01:35:44) 
Olmuyorum. "İyi bakalım" cümlesini konuşmayı sonlandırmak için çok kullanırım misal.


  • j r r tolkien hayrani  (10.08.18 01:32:02) 
Olmuyorum.

O cevaplar biraz ne diyem mahmut mu diyem cevabı. Söyleyecek bir şeyi yok adamın konuşma sırası gelmiş paslıyor işte.

Bazen öyle olmak zorunda oluyor. Ben de kullanıyorum. Böyle ufak tefek her şeye takılırsan kafayı yersin.
  • bos gezenin bos ustasi  (10.08.18 06:25:09) 
tonlama önemli. Sizin yazınızda geçtiğini düşündüğüm tonlama ile örneğin aychovsky'nin tonlamasının aynı olmadığına eminim. O tonlama gıcık eder insanı zaten.


  • SiyamkedisiZorro  (10.08.18 07:54:27) 
Nefret ediyorum ben de. Tamamen sohbeti kesme amaçlı bu


  • rakicandir  (10.08.18 09:29:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.