Çalışırken iş görüşmesine gitmek

Selamlar,

Ben bu konuda oldukça zorlanıyorum. Halihazırda çalışırken, işiniz varken yeni bir iş görüşmesine nasıl gidiyorsunuz? İzin almak için yalan söylemem gerekiyor. Bundan önce 3 iş değiştirdim. Üçünde de zaten öncesinde ayrıldığım için zor olmamıştı.

Bu işlerin genel olarak 'raconu' nedir? Keşke açıkça söyleyebilsek İK'ya ama nerede...

İzin almak için neler yapıyorsunuz? Aydınlatırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

dişçiye gideceğim veya aileden birinin rahatsız olduğunu söylerim.

  • slava  (08.08.18 13:12:51)
Ben de aynı dertten aşırı müzdaribim. Çakıldım kaldım şimdiki iş yerine bu sebep yüzünden. O aldatıyormuş, bi işler karıştırıyormuş, kötü bişey yapıyormuş hissi içini kemiriyor. Bence bu konuda izin almak için atılan yalanların hepsi mübah zira ik'ya doğruyu söylersen o saatten sonra ne böyle senle ne de sensiz durumu oluyor, yola çıkmış oluyorsun ama yolda değilsin, geri dönsen gidicisin, gideceksen niye duruyosun falan derken öf içim daraldı.

  • onemoremile  (08.08.18 13:15:16)
bankada işim var. en güzel yalan bence. sağlık ile ilgili birşey söyleyince nasıl oldun iyi misin falan diye sorular gelebiliyor.

  • hononu  (08.08.18 13:19:18)
Sakal kesmek gibi bir derdin yoksa daha kolay.

Herhangi bir bahane uydurup gideceksin. Zaten yarım gün izin alınıyor.
  • kablelvuku  (08.08.18 13:20:05)
Yuksek lisans danışman hocam çağırıyor diyip.

  • passive aggressive  (08.08.18 14:11:07)
resmi dairelerde işim var

  • essoist  (09.08.18 04:09:43)