Geceleri uyuyamiyorum, portatif klima alayim mi? Klima mi taktirayim?

Bu yaz geceleri bir acayip, sicaktan gunlerdir uyuyamiyorum. Vantilator acsam kesinlikle hasta oluyorum aninda carpiyor. Vantilatoru acip kendime degil de baska yone cevirsem hic faydasi olmuyor yine uyuyamiyorum.

Klimadan baska care yok diye dusundum. Klimayi hafif acarsam carpmadan serinletir heralde. Bu yuzden portatif klima alayim dedim ama internnette bakindim herkes cok gurultulu kafa kalmiyor insanda diyorlar. Bu sefer de gurultuden mi uyuyamayiz?

Nasil basa cikacagim ben bu sicak belasiyla?
Vantilator klima gibi seyler beni aninda carpiyor normalde. Sicak seven adamim ben. Fazla serine gelemem, ruzgara hic gelemem. Ama bu yaz bir farkli, ben hic gece sicaktan uyuyamadigim olmazdi.

Ne yapalim simdi portatif klima sacma mi? Tek care duvar tipi klima taktirip gece dusuk ayarda calistirmak mi ya da?

Birkac haftadir yasam kalitem yerlerde surunuyor.

Edit: Bu fiyatlara normal klima var mi gercekten yoksa bunlar hicbir halta yaramayan cihazlar mi?
www.hepsiburada.com
Kurulum da dahil diyor. Ben klima taktirmayi 6-7bin TL falan saniyordum, bunlardan birini alip taktirsam is gorur mu? Odam kucuk.
Portatifi diger odalara tasima sansi var tabii.

1 ay once aldim. Evet gurultu var ama bir sure sonra kulak alisiyor. Bir de kendisinin borusu var onu disari vermek gerekiyor. Aparati var ama pencere acik kaliyor. Ben pencerenin camini kestirdim boruyu ordan verdim eger oyle bir sey yapabilecekseniz alin o pencere aparatiyla verimli olmuyor.

  • goodman  (08.08.18 11:56:40)
blyss'nin portatif klimasının olduğu bir odada çalışıyorum. 4-5 modu var klasik olan aşırı ses yapıyor bana göre çok rahatsız oluyorum. sleep modu var o o kadar sesli değil, ama daha az hava geliyor herhalde.

  • Olric  (08.08.18 12:21:40)
evapolar.com

bende türkiyede bulsam şundan alicam ama yok sanırım
  • baknedicem  (08.08.18 13:08:51)
ya klima al yada o portatif olayına hiç girme bin pişman olursun.

portatif aldık, hayale kandık, bi işe yaramayınca ( o kadar ses ) gittik paşa paşa klima aldık.
  • ogretmen bey  (08.08.18 13:22:35)