10 milyon tl

2 milyon dolar/10 milyon tl’niz olsa yaşamınızı değiştirip daha lüks yaşar mısınız? Mesela gittiğiniz restorantları değiştirir misiniz ya da giydiğiniz kıyafetleri? Ne bileyim yaptığınız tatiller ya da harcamalarınız değişir mi yoksa yok ya para beni bozmaz mı dersiniz?
Eklemek istedikleriniz varsa ekleyebilirsiniz de eğer o kadar param olursa şöyle değişirim, şunları değiştiririm gibi.

para beni bozmaz, 10 milyon tl harcamak için çok aşırı büyük bir para değil. ben mesela amerikada oturma izni almak isterdim, iyi kötü ufak bir daire almak isterdim.

yaşam standartlarını ve gelirini yukarı çekebilirsin bu parayla ama sosyetik mekanlar ve aktiviteler ile tüketilmeyecek bir mebla değil.

bu şekilde yaşayabilmen için sürekli gelirinin olması gerekiyor, sosyete insanlar, iş adamları gibi.
  • killerbee  (07.08.18 21:25:28 ~ 21:26:08)
bozmaz aynı şekilde yaşamıma devam ederim.

  • basond  (07.08.18 21:28:03)
daha iyi restorana gitmenin, daha konforlu tatil yapmanın neresi "bozmak" oluyor ki? nakit parayla götümü silip fakir arkadaşlarıma zarfta gönderiyor olsam neyse de bu hali parayı iyi değerlendirmekten başka bir şey değil benim için.

daha çok gezerim dünya'yı, mişelin yıldızlı restoranların birçoğuna gitmeye çalışırım. tabii bunun uzun soluklu olması için bir yatırım aracını ihmal etmem.
  • Bruce  (07.08.18 21:28:33 ~ 21:28:44)
Değişir tabi. Erken rezervasyonla 5 yıldız olan ama aslında hiçte öyle olmayan tatil yeri kovalayacağıma Rixos premiumda cenneti yaşarım. Mavi yat turu yaparım. Alaçatıdaki sacma sapan lüks beachler beni sarmaz ama. Lüks ama bir yandan da sade ve rafine tatiller olur. Euro kuru çarpmadan Avrupaya giderim. Kıyafetlerim bir tık üst olur, tasarım ürünlerden bolca alabilirim. Teknolojiye ilgim var,onları yenilerim.Ohoo çok şey var. Gurme turlar yaparım. Bunları yapmak beni bozar anlamına gelmiyor. Bolca yardımı esirgemem. Darüşşafakaya özellikle çok yardım yaparım, burs veririm.

  • ırene adler  (07.08.18 21:31:15 ~ 21:32:03)
2 milyon dolarım olsun mezun olur olmaz amerika-norveç-isveç-isviçreye kapağı atarım, vatandaşlığa kadar yolu var benim açımdan.

  • neverlose  (07.08.18 21:31:40)
2 milyon dolara değişmem. Ben bunu geçenlerde düşünmüştüm, 2 milyon dolar değil de bi' araba listesi çıkartmıştım takriben 16 milyona ihtiyacım olduğunu farkettim. 40 milyar dolardan altına değişmem.

geçende one tower''da yemek yerken üst kattaki dairelerin 1+1'inin 1.3 milyona satıldığını öğrendim. mesela o adam da yemeği benim yanımda yiyecek. işbu yüzden 10 milyon aslında değişmeye değecek bi' para değil.

geçende bi' köylü ile karşılaştık, daha doğrusu adamla tanıştırdılar(gösterdiler) adamın 1 tane gökdelen-apartmanı var. pidecide pide yiyordu, ben de öyle olurum herhalde. 40 milyar dolara kadar para beni bozmaz. 40 milyardan sonra tehlikeli şiir okur, dünyaya dalaşırım büyük ihtimalle, ama 2 milyon çok az.
  • mete kudur  (07.08.18 21:32:48)
İstanbula tasinirim. Her gece sunset e giderim. 10milyonu faize koyar 1.8 mn senelik gelir. Senelik sadece 800k yı yerim 1 milyonu altın dolar yaparım.

  • lata  (07.08.18 21:41:46)
Benim dünyam mı küçük, bilmiyorum ama 10 milyon TL nasıl para değil Allah aşkına? Herkes kolayca mı erişiyor bu miktardaki paraya da herkes burun kıvırıyor?

Valla benim yaşama tarzımda değişiklik pek olmazdı. İstanbul şartlarında kıytırık da olsa iki ev alırdım. Sonra da Türkiye'yi gezerdim yakın arkadaşlarımla.

Ekleme: Sinirle yanlış yazmışım para miktar/birimlerini. Şimdi düzelttim.
  • m e b  (07.08.18 21:45:55 ~ 21:49:51)
şu an 2 milyon dolarım olsa çalışanı siksinler. parayı düzgünce hesaplayıp muhasabesini yapıp keyfime bakarım.

  • biergarten  (07.08.18 21:47:55)
Gittiğim mekanlar değişmez. Rag and Bone'dan kot ceket-normal ceket falan ve kaban alsam yeter :)

  • eazy  (07.08.18 21:58:17)
İşten istifa ederim aynı yaşamıma devam ederim.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (07.08.18 23:31:13)
ilk iş ülkeyi değiştiririm.

  • nothing in my way  (08.08.18 00:17:33)
yani mantik olarak cok degismem ama mecburiyetten degidirim, cunku EU icinden emlak alip oturma izni alirim. E orada gidecegim yerler de buradakinden farkli olur.

  • robokot  (08.08.18 01:50:57)
10 milyon sağlam para ona katılıyorum ama bozacak bir para olduğuna katılmıyorum.
Sağlam bir ev sağlam bir yazlık ve 1-2 sağlam arsa yatırımıyla biter.

  • turkuaz  (08.08.18 04:16:31)
Bu arada FIRE sistemine göre yıllık maaşınızın 25 katını biriktirince bir daha çalışmanız gerekmiyor.Buna göre 10 milyonu 25'e bölünce 400.000 TL yıllık maaşa tekabül ediyor.Böl 12'ye, 33.000 TL aylık maaş.

Kısaca 10 milyonun varsa sen 33.000 TL maaş alan adama eşdeğersin
  • turkuaz  (08.08.18 04:21:33)
Çalışmayı, para kazanmak için akıl ve zaman harcamayı bırakırım. Bu yüzden de hazır param bitecek korkusuyla şimdikinden daha lüks yaşamam, biter çünkü.

  • John Bloor  (08.08.18 09:18:42)
şöyle olur,

dolabımı falan yenilerim, çok lüks markalar olmaz, zara falan olur.

onun dışında da yemek yemeyi sevdiğim için lüks yerlere giderim ama her zaman olmaz bu. normalde de bu aktiviteyi seviyorum. onun dışında ev alırdım, yurt dışına giderdim değiştirdim yani hayatımı ama über lüks olmazdı.
  • buiret  (08.08.18 09:25:14)
10milyon liram degil de duzenli yuksek gelirim olursa degistiririm. 10 milyon TL demek 10milyon harcadiginda paran kalmayacak demek.
10milyonum olsa onemli bir degisiklik olmaz, yatirim yaparim o parayla. Oturup yemeye kalksam 1 yil gitmez o para.
Gerci direkt ulkeyi terk ederim o parayla. Gidecegim yerde krallar gibi yasatmaz ama ulkeyi terk etmeme yeter o para.
  • stavro  (08.08.18 09:25:50 ~ 09:26:53)