[]

Gemi insaati ve muhendisligi hakkinda bilgisi olan calisma kosullari vb?

Kardeşim için soruyorum, tavsiyeleriniz altın değerinde.
 
buyuk bir ihtimalle tersane (Tuzla vs) veya dizayn buroda calisacaktir. Tersaneler cesit cesit!! aile tersanesi de var, kurumsal/holdinge bagli olan da. dizayn burolari daha kucuk gruplar.

TR disinda da is bulma sansi var. Klas kuruluslari bunun basinda geliyor.

Ya da kendi atolyesini acip Bodrumda yat/gulet insa eder.

Ozetle gemi insa muhendisi ne is olsa yapar.
  • parcxerox  (07.08.18 00:24:26) 
Tabi bu arkadaşlar gemiye de çıkıyorlar, onu da unutmayalım.


  • renegade  (07.08.18 02:02:09) 
@renegade - gemide calisma gemi ins muhendislerine verilen otomatik bir hak degil.

Gemi makina muhendisi icin bu dogru ama iki disiplin arasinda fark var.
  • parcxerox  (07.08.18 14:20:25) 
Haklısın parcxereox. Benim alakalı olduğum itü ve ytü. ikisinin de tam ismi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği. bu arkadaşlar gemiye çıkabiliyorlar.

sadece gemi mühendisliği bölümü bar mı ülkede bilemedim.
  • renegade  (09.08.18 19:03:22) 
@renegade
benim de itu ve ytu haricindekiler ile alakam yok.
ITU deki fakulte de zaten gemi insaati ve deniz bilimleri fk. bil fakulte altinda iki ayri bolum var.

yurtdisindakilerde genellikle naval architecture& marne engineering, naval architecture & ocean engineering gibi ikisi biryerde bolumler.
  • parcxerox  (09.08.18 23:57:52 ~ 23:59:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.