Eryaman mı Turkuaz Toki mi? (eski ev vs yeni ev)

Aynı paraya turkuazda 95 m2 2+1 sıfır daire bulabiliyorken eryamanda 50-60m2 1+1 bakımsız evler bulunabiliyor. Eryaman sosyal açıdan çok daha üstünken turkuaz tam bir mahrumiyet bölgesi. kendi aracım olduğu için ulaşım turkuazdan daha rahat.

aklıma gelen artı eksiler bu şekilde eryaman tabi ki daha çekici ama turkuazın da geniş evleri daha çekici geliyor. siz ne dersiniz dostlar daha güzel mahalle için eski ve küçük evlere mi katlanmalı yoksa güzel ev için sapa mahalleye mi katlanmalı çok kararsız kaldım.

eryamanda sosyal açıdan ne var? arada biz erkek arkadaşımla kebap yemeye filan gidiyoruz. onun dışında bişey yok ki sosyal açıdan. sessiz sakin bi yer sadece.

bu açıdan bakınca sizin artı eksi listesi yanlış bana göre.
  • elorelia  (06.08.18 17:39:31)
Eryamandan alacağın 1+1 ler için "kötü ablalar" ile koyun koyuna yaşayabilirsin. Eryamanda 1+1 olan her bina her zaman risk. Ben girmezdim.

  • kablelvuku  (06.08.18 17:51:57)
@elorelia ne biliyim işte 3-5 çarşı avm felan varya o yüzden dedim. turkuaz da 1-2 tane market var 1-2 tane de lokanta var başka da bişey yok. eryamanda bi dünya market cafe restoran felan var sosyallikten kastım oydu

  • genc irisi  (06.08.18 17:56:20)
hee sosyallik derken onu kastediyorsun... yani turkuazı bilmiyorum ama bunlar hiç yoksa evet sıkılabilirsin. ama tek yaşıyorsan civarda arkadaşın yoksa bin tane kafe olsa ne işine yarayacak, yine çıkıp oturmazsın ki.

eryamanda memur kadın arkadaşım 1+1de oturuyor iki üç senedir. yani kötü ablalar muhabbeti tamam ama şu ana kadar bi olay çıktığını duymadım ben. göze alınabilir bi risk.

tabi dediğim gibi arkadaşın ve çevrene bağlı. yoksa nerede oturduğunun pek önemi yok. hele araba varsa.
  • elorelia  (06.08.18 18:07:30)