[]

Radyoaktif madde taşımacılığı

Arkadaşlar merhaba,

Bugün trafikte karşılaştım. Bildiğiniz tourneo connect araç arka camında radyasyon işareti vardı. arka camın farklı yerlerinde 3 tane radyasyon işareti vardı. Radyoaktif madde taşıma işi böyle bir araçla yapılabilir mi? Araç büyükşehir belediyesine ait bir araçtı. yani şahıs aracı olsa diyeceğim ki adam kafasına göre yapıştırmıştır oraya buraya ama bildiğiniz belediye aracı. Yani bu araç içinde nasıl bir radyasyon tehlikesi olabilir ya da bu kadar ciddi bir madde böyle bir araç ile taşınabilir mi?


 
her radyoaktif madde ciddi değildir, düşük radyoaktif malzemeler de var, bunları uygun kaplarda elinde bile taşırsın ama her halükarda, küçük de olsa risk olduğu için o işareti koymuşlardır.


  • giovanne  (06.08.18 16:13:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.