[]

yurtdışı seyahat sigortası

belarusta seyahat sigortası zorunluymuş. onun için seyahat sigortası alacağım. özellikle belarus için diye yazılıyor mu? bu sigortayı ingilizce olarak mı düzenliyorlar? hemen 1 günde yapılır mı? maliyeti aşağı yukarı ne tutar?
 
unico sigorta'dan bak. tüm avrupa olanı seç. 5-6 eur fiyatı vardı. ingilizce-türkçe hepsi sana gelecek pdf dosyasında var.


  • efreet sultan  (06.08.18 16:00:40) 
diğer bankaları bilmiyorum ama iş bankası hesabın varsa oradan şrak diye yaptırabilirsin. firmadan firmaya değişiyordur belki bilmiyorum ama iş bankası'ndaki (anadolu sigorta idi sanırım) seçeneklerde direkt belarus yoktu, "tüm avrupa ülkelerini kapsayan" seçeneğini işaretliyordum ben (bir de "schengen bölgesi" için vardı yanlış hatırlamıyorsam).

internet üzerinden yaptırırsanız anında düzenlenir. pdf olarak e-mail adresinize isteyebilir ya da doğrudan çıktısını alabilirsiniz. maliyeti güne bağlı olarak değişmekle birlikte 100 lirayı geçmez ama yanlış hatırlamıyorsam dolar/euro üzerinden yapıyorlar, o yüzden şu an biraz daha pahalı olabilir.

türkçe ve ingilizce olarak düzenleniyor. belarus için yeterli. bana "niye rusçası yok bunun" falan diye sormamışlardı. pasaport polisi falan olup da ingilizce okuyamayan adam sktirsin gitsin zaten eheh.
  • der meister  (06.08.18 16:03:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.