BEDAS calisanlari yuzunden elektri ev esyalari calismiyor, ne yapmak lazim?

Dun ogleden sonra elektrik kesilmisti tum sokakta, gece yarisi bunlar duzeltmeye ugrasirken apartmanin sigortalari yakmislar. Her apartmandan en azindan 2-3 esya hic calismiyor.

Bizim de buzdolabi, klima, kombi falan yalan olmus durumda. 186yi aradik, yetkili servistekiler gelip rapor tutsun siz parasini odeyip sonra Bedas'tan isteyin dediler.

1- Basina boyle bir olay gelen var mi? Prosedur ustte yazdigim gibi mi? Ne yapalim, ne onerirsiniz bize?

2- Bu tamir paralarini bize geri ne zaman odeyecek bunlar? Ustune hafiften soguk su icelim mi?

3- Buzdolabindaki bozulan gidalar, etler ivir zivirlar da azimsanmayacak bir maliyete sahip. Onlarin parasini alma ihtimalimiz nedir?

4- Bazi esyalar Cin'den, ABD'den falan gelme (smart lamba, priz vs) Bunlarda yetkili servis falan yok haliyle. Onlarla ilgili bir sey yapmak mumkun mu?

diğer dairedeki hasarlar da düşünüldüğünde büyük bir kayıp var gibi görünüyor. işi yokuşa sürerlerse bir avukat tutun mutlaka. ama rapor şart. derhal rapor işini halledin. elinizde belge olsun.

  • bir sevgi faresi jamal  (04.08.18 23:17:39)
sigorta yanmamıştır, bazı fazlar eksiktir.

  • goodz  (04.08.18 23:40:17)
valla @goodz hocam isin teknik kismini bilemeyecegim, ben parami alabilecek miyim onun derdindeyim :)

enteresan sekilde cortlayan elektrikli aletlerin %80i falan Vestel. Artik sans mi yoksa markayla mi ilgili, fikrim yok.
  • elon  (04.08.18 23:44:15)
Sedaş'a trip atmıştım ben elektrikler sürekli gidip geliyor aletler yansa nolcak diye, dilekçeyle başvurursanız zararınız tazmin ederiz dediler. Şimdi hatırladım bak, lisedeyekn bir arkadaşın başına gelmişti böyle bir şey, bilgisayarları yanmıştı, parasını vermişlerdi.

  • apdulera  (05.08.18 00:13:08)
Bedaştan rapor alın eşyaların yandığına dair mutlaka tutanak tutulsun.

  • sacrilegious  (05.08.18 00:29:23)
@sacrilegious, bedaş tan kimse kalmadı rapor alamayız sanırım artık ama tüm apartmanın 186da ses kaydı, şikayet kayıtları var problem olmaz sanırım

  • elon  (05.08.18 00:33:19)
Buzdolabındaki malzemelerin fişi duruyorsa iletin. Ciddi bir zarar varsa aslında mahkemeden tespit hükmü almanızı tavsiye ederdim ama değmez sanırım. Karaköyde o tip ürünleri satan firmalar var sanırım teknik ekipleri de oluyor. Onlar aracılığıyla aldıysanız onları arayın, yoksa da öyle birini bulun.

  • mabesa  (05.08.18 01:40:53)