tavuk sote ayarında yemek yapmak

selam.

biraz kısıtlı imkanlarda yemek yapıyorum, düdüklü tencere gerektirmeyen, temel malzemelerle yapılabilecek ve tavuk sote kadar uğraştıran yemek tavsiyeleriniz ne var? mantar sote geliyor aklıma, kıymalı bir şeyler de olabilir. kırmızı etle pek uğraşmadım. düdüklü tencere gerektirmesin bi de, o yok elimde.

yani soğan biber domates ile tavada veya tencerede yapılabilecek yemekeler arıyorum.

Taze fasulye

  • nax  (04.08.18 16:03:58)
Bezelye, patates yemeği, yesil mercimek

  • westblack  (04.08.18 16:19:33)
fasulye nohut ıslatma imkanım yok. mutfağa girince yemeği yapıp çıkmam lazım. pansiyonda kalıyorum, odada fasulye ıslatamam yani. patatesin haşlanması uzun sürmüyor muydu? düdüklüde yapıyordum patatesi eskiden ben, tencerede yapmadım hiç.

  • icim urperiyor  (04.08.18 17:20:57)
Haşlanmış şekilde alabilirsin marketten nohutu,fasulyeyi

  • jackinkırıkkalbi  (04.08.18 20:57:18)
Taze fasulyeyi islatmiyoruz zaten.

  • nax  (04.08.18 21:06:03)
mercimekli köfte, salata veya cacık

kıymalı-domates soslu makarna, ayran

köfte, patates püresi, salata

mercimek çorbası,
humus,
biber, kabak patlıcan, domates... sebze sote,
patates salatası,

dil peynirli, ezine peynirli, eski kaşarlı veya sebzeli omlet
  • idexo  (04.08.18 21:19:31)