[]

İstanbul'da eski/tarihi ve kullanılabilir asansörler

Böyle eski hanların, binaların içinde olur ya, dizilerde filmlerde kliplerde kullanırlar. En son mesela Şahsiyet dizisinde direkt diziyi çektikleri yerde öyle ilginç bir asansör vardı.

Bildiğiniz bir yer var mı?
Bir çekim için eski ve görsel olarak güzel duran asansöre ihtiyacım var. (dışından çok içi lazım bana)

teşekkürler :)

 
Peradaki cogu binada var boyle asansorler.


  • nax  (04.08.18 16:07:33) 
Nuruosmaniye caddesinde Buhara restoranin sirasinda kosedeki markete gelmeden bir han var adini unuttum.O hanin asansoru o sekilde, hala da kullaniliyor.


  • dougsampson  (04.08.18 16:26:16) 
En eskisi Pera Palace'da, Schindler marka olması lazım.


  • goodz  (04.08.18 17:01:41) 
Nişantaşı'ndaki tarihi apartmanlarının birçoğunda hala var. Mısır Apartmanı'nınki böyle kafesli zincirli enteresan bir şeydi en son.


  • elestirman  (04.08.18 17:25:42) 
Pera'da Hotel Palazzo Donizetti'nin icinde var guzel bir tane.

Su fotografta gozukuyor: goo.gl
  • crown  (04.08.18 19:19:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.