[]

Kanunlar, kurallar v.s. nasıl buharlaşıyor?

Hani haberlere başlık olur ya... Bundan sonra şunu yapana şu kadar ceza! Bundan sonra şu şöyle olacak falan... Somut örnekler vereyim: Hani artık telefonlarımıza tanıtım, reklam SMS'leri gelmeyecekti? Ya hu az önce oturduğum semtin berberinden profesyonel reklam SMS'i aldım! Hani bankaların v.s. müşteri hizmetlerinin maksimum bekletme süresi 4 dakika olacaktı. Şimdi devlet bankası Vakıfbank'ı arayın. Sizi şu bant kaydı karşılayacaktır: Ortalama bekleme süreniz 10 dakikadır! Hani sürücüler direksiyonda telefon kullanamayacaktı? Trafikteki sürücülerin 5/3'ünün gözü telefonda. Hani araçlarda çakar lambası kullanmak yasaktı??? V.s. V.s.
 
(bkz: Türkiye) bizim ülkemizde kurallar kitapta yazmaz. Kuralların uygulanması kişinin kim olduğuna, oranın neresi olduğuna göre falan hep değişir. O yüzden medeniyet yok bizde zaten.


  • bos gezenin bos ustasi  (03.08.18 16:39:49) 
bir şeyin yasak olması, artık onun tamamen yapılmayacağı anlamına gelmiyor. insanlar ceza almayacaklarını öngördükleri sürece yasakları çiğniyebiliyor. hız sınırının 90km olduğu yolda, radarın olmadığını bilen birinin 100 km ile gitmesi gibi bir şey.
mesela telefonunuza gelen sms için ticari elektronik ileti şikayet sistemine şikayet edin, süreç biraz uzun ama bakın nasıl kesiyorlar cezayı. yani sistem şöyle işliyor: eskiden hiçbir cezası olmayan böyle eylemlere karşılık, kanun artık bir ceza sunuyor. ama eylemin gerçekleşip, gerçekleşmediğini denetlemiyor, ya da çok sıkı denetlemiyor diyelim. eylemin karşılığında bir ceza oluşması için gidip sizin şikayet etmeniz gerek.

  • teyzem teyfik  (03.08.18 22:55:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.