[]

Dune Serisi İçin Rehber

Okuma sırası şeklinde değil de ansiklopedik bilgi gibi seride geçen kavramlar, terimler, şahıslar, eşyalar, olaylar vs hakkında kısa açıklamalar olan rehberler vardı. Bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilecek birisi varsa çok makbule geçer.
 
ilk kitabın sonunda mevcut zaten


  • idonthaveatvset  (02.08.18 14:00:14) 
Dune efsane bir seridir öncelikle bunu belirtmek isterim.

dune.wikia.com
  • kablelvuku  (02.08.18 14:17:02) 
İlk kitap yanımda yok malesef. Dune Mesihi'nden devam ediyorum fakat unutmuşum bazı şeyleri.


  • joker hakki  (02.08.18 14:17:25) 
@kabelvuku İlk kitap lokum gibiydi valla. Akademik okumalardan fırsat bulup devam edememiştim. Bu ara bi boşluk olunca saldırdım tekrar ama araya zaman girince bazı şeyler bulanıklaşmış zihnimde, anımsayamadığım şeyler oluyor. Wiki işimi görür, teşekkür ederim.


  • joker hakki  (02.08.18 14:25:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.