[]

Varsovada yasayan?

Merhabalar,

Aramizda varsovada yasayan ve ya calisan var mi?
Yasam nasil? Ortalama maaslar nasil? Ortalama ev kiralari ne kadar?
Yabanci birisi olarak nerede ev tutmak lazim?

Simdiden tesekkurler.

 
Varşovaya hoşgeldin diyelim mi cancan ?

Yaşam burada çok rahat, türkiyeden özellikle istanbuldan geliyorsan tatile gelmiş gibi hissediyorsun. Şehrin heryerinde parklar var, aktiviteler özellikle klasik müzik seviyorsan tam yerindesin.
5bin PLN üzeri maaş alırsan sıkıntısız yaşarsın. Ev kiraları yerine göre değişiyor, 2bin PLNye 2+1 veya 1+1 bulma şansın var. ev araba almak olx, gumtree gibi siteleri inceleyebilirsin, ya da facebook grupları var. Yeni gelen yabancılar için Praga tarafını tavsiye etmiyorlar.

Şehrin dezavantajları;
maalesef ırkçılık artıyor hergelen gün, fakat onların tavuğuna kış demediğin sürece sıkıntı yok. Hintliler ve zenciler için durum farklı tabi. Ben türk olarak şu ana hiç sorun yaşamadım.
  • facebook  (01.08.18 22:56:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.