amsterdam - ev için mahalle tavsiyesi

selamlar,

iş yerim rijksmuseum yakınlarında olacak (bölgenin adı ne daha öğrenemedim) ve 1 yıl veya üstü bir süre için ev kiralayacağın. önerebileceğiniz mahalleler nelerdir?

not1: istanbul'un kadıköy-bostancı hattı arasındaki mahalleleri seviyorum
not2: maks 1700 euro olmalı kira

Bence de trenle 20-30 dk mesafedeki yerleri tercih etmelisin, hem ekonomik hem de daha huzurlu olur. İlla rijks civari oturacagim diyorsan, hotel cornelisz civarinda ev bak.

  • Deathrow  (31.07.18 12:04:16)
Merhaba,

Tek basiniza yasayacaginizi ve 1+1 esyali ev olacagini varsayarsak Amsterdam'in hemen hemen her yerinde ev kiralayabilirsiniz.
Is yerinizin oldugu yer Museumplein bolgesi. Toplu tasima ile ulasimi kolay bir yer ( kotu havalarda bisiklet kullanmayacaginizi varsayiyorum ) ama yine de yakin mahalleleri degerlendirirsek oncelikle de pijp. Expat nufusunun yogun oldugu 25-35 yarasi genc insanlarla dolu bir mahalle. Dunya kadar bar/cafe, restoran var. Museumplein'a da 2 km civari. 1700 euro ile 60-70 metrekare, terasli ya da balkonlu bir daire tutabilirsiniz.

Derseniz ki ben kanal goren ev istiyorum, Grachtengordel bolgesine bakacasiniz. Kira limitiniz ile bu bolgede 40-50 metrekara arasi kucuk bir daire bulabilirsiniz fakat kanal manzarasi disinda cok da beklentiniz olmasin bu evlerden. Turist kalabaligi da baska bir konu.

Oud-west mahallesine bakabilirsiniz ki benim favorimdir, ozellikle Kinkerstraat ve Overtoom arasinda kalan kismi. Pijp kadar olmasa da expat yogunlugu var. Vondelpark ve Rembrandtpark'a yakin, dunya mutfagindan pek cok restoran var. Barlar sehir merkezinde oldugu gibi turist dolu degil. Bir kac yil yasadim civarinda daha sonra tasindim, hala ozluyorum.

Oud-zuid mahallesi de yakin ki Amsterdam'in en klas yerlesinden birisidir. Genc nufus yerine genelde ailelerin yasadigi bir bolge, bilmem hosunuza gider mi.

Butun bunlara ek olarak Amsterdam'da kiralik ev bulmak cok cok zahmetli bir is. Cok sabirli olmaniz ve uygun ev buldugunuzda hemen harekete gecmeniz lazim. Iyi evler sabah internete dusup bir kac saat icinde tutulabiliyor. Eger butceniz uygunsa bir emlakci/ajans ile anlasmayi deneyebilirsiniz.

Kolay gelsin, iyi sanslar.
  • whisky  (31.07.18 12:25:41)