[]

Yabancı Uyrukluya Hastane Geçirmasyonu

Selamlar,

Bizim komşu var Özbek ağrıları varmış, Okmeydanı SSK'ya gidiyor 01.07.2018'de(Acil bölümüne), apandist diyorlar,

Ameliyata alıyorlar, 04.07.2018'de çıkışını yapıyorlar.

Çocuğun ağrıları hala geçmemiş. Geçmediği gibi 5000 TL de fatura çıkartmışlar. Kendilerince takside falan bağlamışlar. Bana mantıklı gelmedi.

Burada günlük 60-70 TL'ye çalışarak geçinmeye çalışan bir insan bu bahsettiğim.

Sizce normal mi bu 5000 TL'lik fatura?

 
Sigortan yoksa normal. Su yakmıyor o doktorlar, hastaneler.


  • bos gezenin bos ustasi  (30.07.18 23:21:13) 
ADAM YÜRÜYEMİYOR.

Tam aradığım cevaptı sağ ol hocam.

Başka var mı ilginç cevabı olan arkadaşlar? Gece gece hastanelerin su yakmadığını öğrenmek istiyordum.
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (30.07.18 23:33:47 ~ 23:35:08) 
sağlık bakanlığının hattı var arayıp sorun


  • oscar  (31.07.18 00:00:59) 
Soru sizce normal mi?
Cevap: normal.

Sigortan yoksa hastane ücretleri elbette yüksek olur. Sen de hastaneye gidince bir fatura çıkıyor ama onu devlet karşılıyor çünkü vatandaşsın. Günlük 60-70 liraya çalışan bu kardeşimize sigorta yapmadıysa çalıştığı yer, yapacak bir şey yok. Gerçi ödemese de olur, kim takar borcu bizim memlekette.
  • bos gezenin bos ustasi  (31.07.18 00:10:12) 
Az bile. Amerika’da falan olsaydı hastanenin kapısından sigortasız girmenin maliyeti bu kadar.


  • catch the arrow  (31.07.18 00:40:19) 
Normal. Ameliyat olmuş ve hastanede yatmış. Geçen Makedon bir kız geldi. 2-3 saat acilde kaldı. Böbrek taşı vardı. Testlerin, röntgenin ve ağrı kesicinin maliyeti 1100 lira.


  • Lim5  (31.07.18 01:27:49) 
Baska sorunu vardir, sirf para kazanmak icin adami ameliyata almislardir. Cerrahlarin yaptigi klasik uckagit. Fiyat normal olmali, cok abarti gelmedi. Gecmis olsun bu arada.


  • ubi dubium ibi libertas  (31.07.18 06:15:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.