[]

Hayal gücü gelistirmek

Eskiden bilim kurgu bana sıkıcı ve saçma gelirdi gerçekçi değil diye.
Ama bunun su zararı oldu hayal gücü gelişmedi olaya farklı açıdan bakmak.

Film dizi kitap ya da ne tavsiye edersiniz bu eksikliği gidermek icjn

 
Kaliteli troll yazarları oku. Olaya farklı açıdan bakmak düşünce ile ilgili daha çok. Hayal gücü dediğin şey de aslında bir bakıma diğerlerinden farklı düşünme becerisi. Daha farklı düşünmek için de farklı görüşleri görmek, anlamaya çalışmak ve çeşitli fikirlere sahip olmak gerekiyor. Ne kadar çok düşünürsen, ne kadar çok görürsen, ne kadar çok okursan o kadar iyi hayal kurarsın. Bir de ben gerçek anlamda hayal gücünü geliştirmen için çizim yapmanı öneririm. Bunu eline kağıt kalem alarak da yapabilirsin, çizim programlarını öğrenerek de yapabilirsin. Bunu sadece bilim kurgu ile sınırlamamak da gerekiyor. Fantastik romanlar da faydalı olabilir.


  • dissendium  (30.07.18 18:40:47) 
dan brown'ın kitaplarını okuyabilirsin. fantastik edebiyat'a girişebilirsin.


  • pseudologia fantastica  (30.07.18 18:52:54) 
film izleyerek film çekmeyi öğrenemezsiniz. bunun gibi yaratıcı insanların ürünlerini tüketerek yaratıcı düşünmeyi geliştiremezsiniz. her şey gibi bu da o konuda üretim yapıp, eleştirdikçe gelişecek bir şey.


  • ghilleinthemist  (30.07.18 18:57:47) 
Kaliteli çizgi filmler diyorum. Bence gerçek yaratıcılık orada.
Özellikle The Amazing World of Gumball, sonra Phineas and Ferb ve Gravity Falls.

  • mor bembombom  (30.07.18 19:51:20) 
Bol bol animasyon izleyebilir, çizgi roman okuyabilir ve concept art takip edebilirsin. Vk'da E:\Comics\ adında bir grup var, çizgi romanları oradan indiriyorum ben. Harika içeriği var.


  • yazarcik  (30.07.18 22:03:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.