e-sigara bogazi yakmasi/tahris etmesi

yeni basladim sayilir. muz aromali icmistim ilk sadece bu likit bogazimi boyle rahatsiz etmedi. baska 2 tane ev yapimi likit vardi onlarin yani sira kendim 2 tane yaptim dordu de bogaz yakmasina sebep oldu. bir turlu cozemedim. likitleri havalandirdim ekstra vg ekledim fakat sonuc ayni oldu. bu arada pg-vg 70-30'du ekstra vg eklemeden once.

en son hazir likit aldim. pg'si 15 o bile bogazimi tahris etti. 0.5 ohmluk kendi sardigim teli kullaniyorum. her seferinde atomizeri temizleyip sifir coil ve pamukla denedim. 20-30w arasinda kullaniyorum.

genelde pg orani demisler ama cozemedim bir turlu. var mi cozumu bilen?

Dandik ve nikotini okside olmus likit ne yaparaan yap duzelmez yakiyorsa çöptür.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.07.18 10:50:00)
sunu eklemeyi unutmusum: baska arkadas iciyor ayni makineden onda boyle bir sorun yok.

  • seksli harf  (30.07.18 10:59:57)
yuzde 70 pg adami cildirtir. vg/pg oranin 70/30 olsun. sen tam tersi yapmissin.

  • alperz  (30.07.18 11:24:16)
herkesin hassasiyeti farklı oluyor. bende de var çünkü aynı durum başkasında hiçbir şey olmazken bende yanma olabiliyor aynı likitte.

tavsiyen nikotinsiz içmen. zaten e sigara içindeki nikotinin hiçbir anlamı yok neredeyse tamamen plasebo onun olayı daha çok el alışkanlığı ve psikolojik bağımlılık ile mücadele etmek. hem böylece boğaz yanma gibi sorunların da olmaz.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.07.18 11:26:40)
@alperz oraya ters yazmisim demek ki normalde senin dedigin gibi.

@proletarier al... bi tane nikotinsiz yaptim. onda oyle olmazsa ve yoksunluk yaratmazsa dedigin gibi yapayim madem.
  • seksli harf  (30.07.18 11:30:08)
olur da yine aynı şey olursa kullandığın vg'nin içinde çer çöp her şey var demektir. nereden almıştın vg'yi?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.07.18 11:33:32)
aslinda ikici el aldim makineyi. satan arkadas acilmamis pg vg gonderdi. sanirim ilkekimya'dan almis. aldigim kisi de titiz biriydi, cer cop biri alacagini sanmiyorum.

  • seksli harf  (30.07.18 11:41:01)
merhaba, ilke kimyadan almışsa güvenilirdir.

en önemli soruyu sormamış kimse, nikotin kaç mg? sigara içimi mi nargile içimi mi cihazınız?
  • mezarkabul  (30.07.18 12:07:44)
hazir aldigim 3mg'lik. sise 30mg.

  • seksli harf  (30.07.18 15:18:06)
hocam, sigara içim mi yoksa nargile mi? bu da çok önemli bir etken. sigara mtl, nargile dl diğer bir ifadeyle.

3 mg nargile içime gayet uygun, 30 mg saltbase olarak geçenlerdense içime uygundur ama onun için farklı bir cihaza sahip olmanız gerekiyor. (sanırım pod deniyor onlara)

eğer 30 mg olanı normal bir cihazla içmeye çalışıyorsanız hiç içmeyin. denemeyin bile.
  • mezarkabul  (30.07.18 16:54:34)
ayrimini bilmiyorum. ben nargile icer gibi iciyorum. atomizer obs nano ve ijoy combo var ikisinde de ayni sorunla karsilastim.

  • seksli harf  (31.07.18 09:29:22)
Nargile içimi. Sizin 30 mg olanı bu cihazlarla kullanmamanız gerek. Ankara'daysanız ben size likit verebilirim.

  • mezarkabul  (31.07.18 20:11:53)
30mg derken aldigim likit 30mg uzerinde de 3mg nikotin yazmakta.
bilmedigimden gene yanlis anlasilmaya mahal verdim sanirim. :)

  • seksli harf  (01.08.18 10:29:27)
anladım hocam :) 30 ml demek istediğinizi düşündüm bir an ama artık 30 mg, 50 mg nikotinli bir çok likit de bulunmakta. salt diye geçiyor.

  • mezarkabul  (01.08.18 12:16:57)