[]

Bu rahip meselesi başımıza iş açmasın?

Nedense aklıma franz ferdinand’ın öldürülmesi geliyor. Bu emperyalist şerefsizler bu adamın başına iş getirip de bize özgürlük getirmeye kalkmazlar değil mi?
 
Niye özgürlük getirsinler bize petrolümüz mü var, bor için de uğraşmazlar sanırım.


  • angelus  (29.07.18 19:47:20) 
yok abi naptın. demokrasi ve özgürlük götürmenin maliyeti milyarlarca doları buluyor. suriye karışınca dünyanın düzeni değişti resmen. yunanistan ve bulgaristan'a sınırı olan 80 milyonluk ülkeye demokrasi getirmezler şu an, belki 6-7 sene sonra.

arka planda başka pazarlıklar dönüyor muhtemelen. s-400 mevzuu olabilir, suriye olabilir, genel olarak erdoğan'ı hizaya çekme isteği olabilir vs. o yüzden ayak yapıyorlar. ayrıca trump da şu ara dindar seçmene oynamak istiyor midterm nedeniyle.

ambargo uygulasalar da dolar 5 değil 6 olur, şu aşamada daha ağır bi şey göreceğimizi sanmıyorum. abd için tam baş ağrısıyız şu an, atsan atılmaz satsan satılmaz, bi yandan müttefik ama bi yandan kafasına göre takılıyo falan. radikal hamleler yapmazlar. gerek yok çünkü.
  • der meister  (29.07.18 19:53:17) 
büyük devletler bolgesel çatışmalara ve bölgesel devletlerin (özellikle ortadoğu) savaşmasına olanak sağlamaya devam edecektir ama bir dünya savaşı en büyükler için bile korkunç bedelleri olan bir süreç. o yüzden dünya savaşı çıkmayacaktır.

uzun vadede yapmak istedikleri şeyler iran ve türkiye'nin karışması, bölünmesi, parçalanması, iç savaş gibi şeyler. bizim için felaket tabii.
  • Neill  (29.07.18 20:01:52) 
Derin bilgim yok. Trump hükümeti için yorumum: Buradaki hükümet nasıl dış politikayı içeride kullanıyorsa. Bu mesele de Amerika için aynı.


  • idexo  (29.07.18 20:12:22) 
Yani olay, trump’ın kendi seçmeninin gazını alması durumu.


  • goodman  (29.07.18 20:14:12) 
Petrolumuz yok ama kibris ve dogu akdenizdeki dogalgaz rezervi pek cok seyi acikliyor.


  • rn  (29.07.18 22:26:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.