2 haftalık vakitte gidilecek gezilecek ülke önerileri

Vİze çıkma şansı bu kadar kısa sürede olmayacağı için vizesiz ülkelere bakıyorum.

gürcistan ilgimi çekiyor. Kamp da olacak ağustosta.

Gürcistana gidip ordan ukrayna, belarus, kosova makedonya vs yapıp dolaşabilirim.

Kıbrıs da olabilir ama kıbrısa gidersem ordan başka ülkeye gitmem zor olacak gibi. antalyaya geçerim en fazla.

direk Makedonya da gidip ordan doğuya yönelebilirim.

Bu tarihlerde o ülkelerde durum ne, sıcak olur mu gezilir mi hiç bilmiyorum.

Var mı öneriler? Özellikle şehir olarak.

karayoluyla gidecek olursanız arada rusya toprağına girmeden ukrayna geçilmiyor diye biliyorum. rusya vize istiyordu en son.
onu da geçtim binlerce km zaten, vizesiz makedonya tüm romanya filan demek...
bu ülkelerden birinden diğerine uçak olduğundan emin misiniz?
Makedonya-kosova-sırbıstan-bosna gibi güya yakın ülkeler bile birbirine 4-5 saat sürüyor. 2 hafta bile olsa o rota olmaz. araba kiralasanız her ülkede al bırak 1 gün yer.
en başta uçak bağlantılarına bir bakın da ona göre plan yapın.

merak ettiğimden harita açıp baktım:)
makedonya uçup kosova sırbıstan romanya --moldova odesa veya --lyiv. harita üzerinden en oluru bu duruyor.
  • niye ama  (29.07.18 17:14:19 ~ 17:18:44)
@niye ama, romanya vize istiyor diye biliyorum.

bu mevsimde ukrayna ve belarus da dahil olmak üzere her yer sıcak olur ama buradaki kadar bunaltıcı değildir istisnai durumlar haricinde.

gürcistan'dan vizesiz ukrayna'ya geçemezsin. ukrayna'ya gidersen de geçebileceğin yer en fazla trenle (uçak çok pahalı) veya arabayla belarus olur. ikiden fazla ülke görmek istiyorsan sırbistan-karadağ taraflarına gidip gürcistan yahut ukrayna'yı unutman lazım. yani,

1) sadece gürcistan
2) belarus-ukrayna
3) karadağ-sırbistan-makedonya

tarzı bir şey düşünmen gerek.
  • der meister  (29.07.18 17:21:34 ~ 17:22:00)
romanya da istiyorsa harita üzerinde bile olmuyor o zaman :)
tabi gürcistandan ukraynaya oradan da makedonya ya uçak varsa bilemem. en bağlantılı uçak olabilecek yer ukrayna, koca ülke.
sadece makedonya gidiş gelişler 1000 lira filan olmuş zaten delirecem.
  • niye ama  (29.07.18 17:32:43)