[]

Yurtdisina yerlesme durumunda türkiyede ki esyalari ne yapiyoruz

Merhaba , yurtdisina yerlesicem biraz ani bir gelisme oldu benim icin, Türkiyede tek basima yasadigimdan ve kirada oldugumdan dolayi evi bosaltmam gerekiyor haliyle cogu esyayi vericem fakat manevi olarak önemi olan bazi büyük esyalarim var ya da mesela yeni televizyon almistim 4.000 lira civarinda bu tarz seyleri ne yapabilirim? 2 koli kitabim var mesela hepsi önemli benim icin, ayrica tekrar Türkiyeye dönme durumum olursa sıfırdan başlamak istemiyorum. En azından sevdiğim ya da önemli olan eşyalarım bi yerde dursun istiyorum. Depo falan mı tutmak gerekiyor böyle bir durumda ücretleri nasıldır, başka tavsiyeleriniz var mı? Teşekkürler şimdiden.
 
sat. arkana bile bakma ne var ne yok sat. geri donersen tekrar alirsin. illa satmicam diyorsan, ailenin yanina yolla. yazlik vs varsa orda depoda dursun. ulkeden ulkeye esya tasimak dert. depoya yada tasimaya verecegin parayla dondugunde herseyin daha yenisini iyisini alirsin zaten. iki kere ulke degistirmis birisi olarak soyluyorum hharcadigin paraya, emege, strese degmez. sat yada ver kurtul. ne kadar az esya o kadar iyi.


  • crucio  (29.07.18 15:53:23 ~ 15:54:16) 
int de onlarca depo var ve fiyatları da çok uygun. oraya bırakabilirsiniz. m2 usulu çalışıyorlar


  • oscar  (29.07.18 15:54:03) 
@crucio yani en mantıklısı o ama ailemi kaybettiğimden dolayı manevi değeri yüksek şeyler var, yani satamam çok hassasım o konuda babamın berjeri, pikapı var mesela imkanı yok birine vermemin :) beyaz eşyaların hepsini vericem, bi tek 4-5 koli ıvır zıvırım vardır veremeyeceğim artı 2-3 de mobilya bu durumda depolar aylık nekadar ister acaba?
Ayrıca İstanbulda yaşamıyorum:) yaşadığım yerde depo bulamadım.

  • carmenta  (29.07.18 16:16:37 ~ 16:19:49) 
Sattıklarından gelecek paraya ihtiyacın yoksa bence gerçekten durumu olmayan insanlara dağıt beyaz eşya, mobilya, TV'yi falan.


  • noluyo yaa  (29.07.18 16:25:18) 
kusura bakma boyle bi durum olabilecegini dusunemedim. bu durumda evi musait olan es-dosttan yardim istenebilir yada son care depo tabi. hizlica bi internetten depo fiyatlarina baktim 2m^2'lik depolar icin 80TL/ay gibi bir fiyat var. uzun sureli depolayacagim derseniz belki bi indirim olur.


  • crucio  (29.07.18 16:27:31) 
benzer durumda arkadasim depo tutmustu. 6 ay içinde dönüp dönmeyeceklerine karar verecekler. dönmeyeceklerse satacaklar.


  • sttc  (29.07.18 16:53:42) 
gideceginiz yere de gonderebilirsiniz. bu sekilde mobilya/esya tasimaciligi yapan profesyonel sirketler var. cebinizden bir miktar cikar ama manevi degeri varsa deger diye tahmin ediyorum.


  • orange coffee  (29.07.18 17:51:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.