Kelebeklenme

Evdeki bulgur ve pirince kelebek girmemesi icin neler yapiyorsunuz? Kapali ambalajdayken bile giriyor.

Belli zamanda bir eleyip havalandırabilirsiniz.

  • idexo  (28.07.18 11:15:09)
dışsrıdan girmiyor aslında zaten paket içinde var olanlar kuluçka süresini tamamlayıp canlanıyor.

  • goodz  (28.07.18 11:15:26)
cam kavanozda saklıyorum.

  • theseachange  (28.07.18 11:23:23)
Paket içinde onlar. Ben buzdolabında saklıyorum. Orada bir şey olmaz.

  • Traveller  (28.07.18 11:23:31)
Cam kavanozda da güveleniyor maalesef. Buzdolabında saklıyoruz uzun süre tüketilmeyecek kadar çok olanları.

  • naksidil  (28.07.18 11:24:45)
Aynen cam kavanozda da giriyor maalesef. En iyisi buzdolabinda saklamak.Gida koruyucu oluyor ya hani kucuk ambalaj icinde. Onu da dusundum.Tesekkurler @naksidil

  • noeldayın  (28.07.18 11:26:28 ~ 11:27:00)
2-3 ayda bir hepsini atiyorum genelde.

  • kuehles blondes  (28.07.18 13:06:24)
buzdolabında saklıyoruz.

  • damla sakızlı dondurma  (28.07.18 13:08:57)
hava alan bir bez torbaya koymalısınız, ya da cam kavanozda ise hani kavanozların üzerinde bez bir süs olur ya kareli falan tam kapak boyutunda, kavanozun kapağını çıkarıp işte onu kapak gibi örtün lastikle de tutturun. hava alması lazım.. hiçbirisi mümkün değilse neyin içindeyse (kendi paketindeyse pakete, kavanozsa kavonaza) oraya biraz tuz dökün.

  • ozgur bir kusun hatirati  (28.07.18 15:23:44)
markayi degistirmek de ise yariyor bu arada.

biz evde 1 kiloluk pirinci bitiremiyorduk cunku cam kavanozda ikinci tencereye kadar bir bakiyoruz kelebeklenmis.

bu 3-4 kere ust uste olunca pirinci degistirdik baska marka almaya basladik mesela sorun olmadi ondan sonra.
  • robokot  (28.07.18 16:17:39)