ryanair kabin bagajı durumu

haftaya başlıycak ufak avrupa turumda biletlerimi hep ryanair'dan aldım (en ucuzu oydu). kabin bagajı yönetmeliği değişmiş sanırım ve tam emin olamadım. yanımda sadece sırt çantam olucak ve ölçüleri 51x28x17 (ekteki çanta). Bu çantayla sorun yaşar mıyım ve sanırım bu ölçülerde çantayı kabine alamıyorum, bagaj kısmına teslim etmem gerekiyor diye anladım, açıklayabilecek olan varsa sevinirim.

www.ryanair.com

ekli linkten anladığım kadarıyla ”Priority & 2 Cabin Bags” ekstrasını aldıysanız sırt çantanız ve ekteki çantanın ikisini de kabine yanınıza alıyorsunuz.
Eğer bu ekstrayı almadıysanız büyük olan çantanız (fotoğraftaki oluyor) bagaj bölmesine alınıyor ücretsiz olarak. Çıkışta bagaj alım yerinden çıkıyor.

  • burfak  (27.07.18 13:07:27)
Burfak +1

Yine ucretsiz aliyorsun ama normal bagaj alir gibi bekliyorsun. degerli esyalarin varsa cikarirsan da iyi olur.
  • kuehles blondes  (27.07.18 13:11:14)
Tamam ben de öyle anladım, teşekkürler.

  • sheeper  (27.07.18 13:46:21)
Kabine alamiyorsunuz, gate'e geldiginizde bagajiniza etiket yapistiriyorlar. Ucaga binmeden once bagajlarin yuklu oldugu araca birakiliyorlar.
Biz counter'da alacaklar ve vize kontrolu yapacaklar diye sira bekledik Frankfurt'ta. Sadece kapi numarasini soyleyip gonderdiler bizi.

  • yaraticinick  (27.07.18 15:02:40)
  • speedy  (27.07.18 15:44:50 ~ 15:45:36)