istanbul - izmir rota yardım

arabayla istanbulda izmir e gidicem fakat osmangazi köprüsünü kullanmak istemiyorum. feribotlar vs varmış fakat hiç anlayamadım. en iyi ve en kolay nasıl giderim? yardımlar için şimdiden teşekkürler.

en kolay köprüden gidersin.

yok illa feribot kullanıcam dersen alternatifler;

pendik-yalova
topçular-yalova
yenikapı-yalova

bir de yenikapı-bandırma var.
  • awlmi  (27.07.18 09:59:09)
1-istanbul-pendik ido feribot iskele-yalova-bursa-balikesir-manisa-izmir.
2-istanbul-gebze (eskihisar feribot iskele)-yalova-bursa-balikesir-manisa-izmir.
3-istanbul-yenikapi feribot iskele-bandirma-balikesir-manisa-izmir

ido feribot ile ilgili www.ido.com.tr sitesini kullanabilirsiniz.

iyi yolculuklar.
  • for the record  (27.07.18 10:03:53)
köprü çok pahalı geldi ya :( feribot ile daha ucuza gelmez mi tek araba 2 kişi

  • bizansa karsi memleket takimi  (27.07.18 10:04:13)
Feribot 55 lira (pendik yalova da aynı eskihisar topçular da), köprü 80 oluyor sanırım, köprüden geçtikten sonra ilk çıkıştan çıkarsanız. Dolayısıyla feribot daha ucuz

  • oekuklu  (27.07.18 13:05:53)
İDO'nun eskihisar topçular iskelelerini kullanacaksın. Gidiş geliş 80 lira olması lazım.
Osmangazi köprüsü, eğer köprü ve Bursa'ya kadar otoyolu kullanacaksan gidiş geliş köprü+otoyol 200 lira.
Ancak sen maliyeti görme, kapa gözlerini, osmangazi köprüsünden geç. Zaman tasarrufu yaparsın. Çünkü feribot tek yönde 1 saatten fazla ekliyor yolculuğuna...
  • cliquot  (27.07.18 13:50:51 ~ 13:51:48)