Enteresan göçmenlik olayı

Bir arkadaşım lise terk 4yıllık barmen olarak kwriyeri bulunmakta çat pat ingilizcesi var. Otelde tanıştığı ingiltere vatandaşı bir türk aile tarafından göçmenlik ve kalacak yer için bizim arkadaşa yardım edecek. Tanıdkları konsolosluk çalışanı ve ulusşararası bir avukat vasıtasıyla gerçekleşeceğini anlattı. Barmen olduğu için de oteldeki eski ingiliz müşterilere güveniyor. Arkadaş olarak yardım edeceklerini düşünüyor. Ne düşünüyorsunuz mümkün mü?

gayet guzel plan

  • lifeframe  (26.07.18 22:57:08)
İngiltere'den Türk aile yardımcı olacak deyince biraz tereddüt ederdim açıkçası. Sizin arkadaşı ucuz iş gücü olarak kullanma amaçları yoktur inşallah. İngiltere'deki türklerin çoğu self employed: yani kafe, restoran, kebapçı, bakkal işleten tipler. Özellikle Londra dışında ciddi eleman sıkıntıları olur bunların. Bunların aradığı da haftada 6 gün, günde en az 10 saat çalıştıracak güvenilir, sömürecek eleman bulmaktır. Avukat desen gırla Ankara anlaşması yapıyoruz bilmemne dolu. Ha iyi insanlar da olabilir bilemem

  • neck_and_neck  (27.07.18 15:15:49 ~ 15:20:17)