Mantık hatası yok mu?

Savcı nasıl er askerlik yapıyor?

acemi asker komutan diyalogları
bu sefer kahramanlarimiz acemi asker degil komutandir. iki asteğmen birbirine komşu eğitim alaninda acemi eğitimi ile meşgulken biri diğerini çay içmeye davet eder. laflamaya başlarlarken acemilerden birini çağirirlar. eleman koşa koşa gelir.

-bize 2 çay getirir misin
-emredersiniz komutanim *

eleman çaylari bir koşu kapip getirir ve komutanlarinin dikkatini çeker.

-aferim ya ne çabuk getirdin. ama nefes nefese kalmişsin. sivilde napiyodun sen ?
-komutanim "balıkesir cumhuriyet savcisiydim" der

bizim asteğmen elemanlarin o an boğazlari düğümlenir. o çay ateş olur ellerinde. acemi asker elemanlarin yanlarindan uzaklaşir.

-olm var ya bu bizi sivilde yakalasin öttürür lan
-lan ne biliyim o kadar adamin içinden biz de savciyi bulduk iyi mi
-amaan koy gitsin. savcinin elinden de çay içtik ya
-ehehuehue

savciyi gözünüzde çok büyütüyorsunuz, bu adamların böyle ego kasmasina şaşmamalı

  • damla sakızlı dondurma  (26.07.18 21:01:13)
Savcı diye general mi yapacaklar kısa dönem gitmiş işte er olur onbaşı olur.

  • angelus  (26.07.18 21:03:20)
valla benim de akrabam savcı. yaşı benden küçük olduğu için bana abi diyor. "koskoca savcı bana abi çekiyor lan eheuehe" diye çıldırmıyorum hiç.

yanlış bilmiyorsam kasarsan 25 yaşında falan savcı olabiliyorsun. o yaşta adamı askerde komutan mı yapacaklardı, anormal bir durum yok.
  • sir gawain  (26.07.18 21:23:49 ~ 21:24:40)
Sanırım demeye çalıştığın şey "savcı olduğu için uzun dönem (yedek subay sanırım) askerlik yapsa ya da mesleğine uygun görev verilse daha iyi olmaz mı?"
Aşağıda yazacaklarım askerliğini bedelli yapmış birisinin askerlik hakkında bilgisi olmadan fikir yürütmesidir. Saçmalamış olabilirim. Şahsi fikrim değik bu arada.
Sivilde savcı da olsa silahlı kuvvetler çatısı altında artık önemi kalmıyor sivildeki yaşamının. Savcıya farklı görev versen bu sefer geri kalan bilmem kaç meslek hani bize diyecektir. Komutanlara "sen benim sivilde ne iş yaptığımı biliyor musun?" Soruları kol gezebilir.
  • ismira007  (27.07.18 06:05:17)
yok kardeş türkiye bir kast sistemine doğru ilerliyo ben bunu görüyorum.

yok o savcı, doktor, kaymakam, sivil polis bilmemne. ya kardeşim bırakın herkes yasalar karşısında eşit. amele işçide öyle, milletvekili de, büyükelçi de öyle. kimsenin kimseye bir üstünlüğü yok sivil hayatta. böyle uyduruk hikayelerle millete gaza getirmeyin.
  • dramadi  (27.07.18 13:46:35)