[]

hepatit vb hastalıkların bulaşması

Pazardan alınan çocuk çantasının keskin bir yeri elimizi çizerse (kan akmadı ama çizik boyunca kırmızılık var) hepatit vb. hastalıklar bulaşabilir mi?
 
keskin yerde kan yoksa hepatit bozulmaz

edit: bozulmaz ne demek lan, bulaşmaz :)))
  • silah taciri  (26.07.18 11:35:01 ~ 11:35:44) 
Kan ve cinsel yolla bulaşıyor. Kolay bulaşan bir hastalık ama bu yolla değil.


  • old possum  (26.07.18 12:04:27) 
Orayı çizip kan akmadan kırmızı yapması tehdit oluşturmuyor mu kesin olarak?


  • me23  (26.07.18 14:36:21) 
Çanta daha önce kanla kontamine mi olmuş? Yani çanta kanlı mıydı? Yok değil de paslı bir yeri filan mı var? Tetanos daha akla gelen bir ihtimal olur bu durumda.


  • old possum  (26.07.18 14:41:01) 
fermuar hepatitli birinin kanıyla kontamine değilse imkansıza yakın. bir şey olmaz.


  • carabelli  (26.07.18 14:44:47) 
hepatit bulaşması için çantanın keskin tarafında da kan olması gerekmekte. tetanos da bulaşmaz çünkü tetanos toprak temasıyla alakalıdır. her paslı çividen, kesikten tetanos bulaşmaz. o paslı cismin toprakla temas ediyor olması gerekir.


  • silah taciri  (26.07.18 15:12:57) 
Hayır paslı olmasına bile gerek yok aslında, illa toprak teması da gerekmiyor. Kirli, yabancı cisim batmaları ile yanıklar, donmalar, kurşun yaraları, steril olmayan cerrahi girişimlerden de bulaşabilir tetanos.

Benim bir akrabam doğumda hastanede tetanos bakterisi kaptı ve öldü. Özel hastanede.

İçiniz rahat etsin istiyorsanızi risk almayın tetanos aşısı olun.
  • old possum  (26.07.18 15:25:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.