[]

SSL Problemi

Merhabalar. İçinden çıkamadığım bir sorunla daha birlikteyiz. Bi web sitesini serverda taşımışlar. ondan sonra da sıkıntılar baş göstermiş elbette. şimdi de ssl kısmı problemli. mixed content olayı varmış. dosyalar http üzerinden geliyormuş. nasıl çözerim bunu?
 
Site https oldu ise icerideki hic bir asset’in http olmamasi gerek. Kaynak kodda tek tek her seyi https’den gelecek sekilde ayarlamalisiniz.


  • eksi sozlukte eksiyen adam  (26.07.18 09:26:04) 
wordpress ise kolay. veritabanı üzerinden search-replace ile http'ler https'e çevirilecek.


  • goodman  (26.07.18 09:34:13) 
cloudflare'dan gecirirseniz mixed content'e neden olan urlleri otomatik duzeltiyor


  • tahtakafa  (26.07.18 11:09:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.