29 yaştan sonra yüksek lisans

29 yaşını geçmiş kişi ama tecili bir kaç ay sonra bitiyor, lisanstan gelen 2 yıldan dolayı.

YÜksek lisansa kayıt olurken sıkıntı olur mu

Üniversiteler yüksek lisans başvuruları esnasında askerlik şubelerinden alınan “askerlikle ilişiği yoktur” belgesini istemektedir. 29 Yaşına gelen ve henüz bir yüksek lisans programına kayıt olmayan kişilere askerlik şubelerince bu belge düzenlenmez ve üstelik kişinin derhal askere alınması için şubede işlem başlatılır. Bu nedenle 29 yaş yüksek lisansa başvuracak kişiler için önemlidir.

böyle bir şey var da

Gerçi tecil bir kaç ay sonrayı gösteriyor ne sıkıntı olabilir?

sikinti olmaz. yuksek lisans ve doktora icin yas siniri 35. tecilin olmasa bile subeye gidip bir sonraki celp icin yoklama vereceksin. yoklamani verince bir sonraki celbe kadar ilisigi yoktur belgesi alacaksin, onunla okula kayit olup kayit belgesi ile askerlige gidip celbi iptal ettirip tecil alacaksin

  • crucio  (24.07.18 21:05:03)