İstanbul'da yıkılan ev

Az önce haberim oldu. Onca ailenin herşeyi yok oldu gitti.
Ayrıca binanın ruhsatı yokmuş galiba.

Soru: ne olacak bu insanlara ?

belediye biz koruyacağız demiş.
normal koşullarda suçlu olan firma üstlenmeli ama senin benim vergimden gider yine nolcak.

  • lcha  (24.07.18 16:09:45)
Turk isi surec iste. Bina var, elektrik, su baglanmis ama ruhsat yok. Sigorta desen zaten ruhsat olsa bile hak getire... Belediye yardimci olmaya calisir ama kac katli bina uzerinden hak sahiplerine daire bedeli kadar falan odeme yapacak hali yok. Diger taraftaki insaati yapan firmaya falan dava acilabilir ama oradan da sonuc cikar mi, ne zaman cikar tamamen belirsiz. Isleri zor, Allah yardimcilari olsun.

  • salihdt  (24.07.18 16:27:44)