ekşiduyuru'da kullandığınız nickin anlamı var mı, varsa da nedir ?

benim, grizu grubunun bira ve kahve adlı şarkısından geliyor. hayatımın bir döneminde aylarca, bıkmadan dinlerdim hala dinlediğim zaman aynı keyfi veriyor.

'' seni düşünüyorum bu gece gene
benden kurtulmasını bilirsin diye
bunca güzellik varken çevrede
tüm geceki dostum yine 'bira ve kahve' ''

sizin kullandığınız nicklerin anlamı nedir ?

Var kanka.

www.google.com.tr
  • datnet  (24.07.18 13:24:23)
dede mesleği

  • silah taciri  (24.07.18 13:26:20)
(bkz: yüzyıllık yalnızlık)
Duyuru hesabini aldigim gün bu kitabi bitirmiştim.

  • Amaranta ursula  (24.07.18 13:26:34)
Old Possum's Book of Practical Cats. T. S. Elliot

Cats müzikali de bu kitaptaki şiirlerden uyarlandi.
  • old possum  (24.07.18 13:35:01)
bi gün babam faust'u verdi okumam için. çok ağır ve ucuz bir çevirisi vardı. orada geçen hiss-i kableluku kelimesi hoşuma gitti, araştırdım. o zamanlar tumblra girişecektim. hiss-ikablelvuku.tumblr.com çok saçma ve uzun geldi. kablelvuku yaptım.

bu kadar.

senin nickini her okuğumda genelde melodiyle "bira ve kahveee" diyorum.
  • kablelvuku  (24.07.18 13:38:21)
Allah'ın isimlerinden biri.

  • mutekebbir  (24.07.18 13:39:07)
janick gers & judas priest sentezi. Bir de yıllar evvel yazdığım kısa bir öyküyle ilgili.

  • rahip janick  (24.07.18 13:43:47)
nick secme konusunda kotuyum, cok uzun sure dusunur ve bir sey bulamam. eksi'ye uye olurken o yuzden gozumu kararttim. o an der meister caliyordu, dedim dusunme yap bunu iste. cok da guzel oldu ha, benimsedim. hem almanca, hem anlami guzel (yeryuzune dusen ilk fuhrer tanesi), hem kisa. cok iyi.

  • der meister  (24.07.18 13:47:42 ~ 25.07.18 14:29:44)
Ekşi Sözlük’e üye olduğum dönemde Ekşi Sözlük’ün ne olduğunu bile bilmiyordum. E-ticaretle ilgili bir ödev yapıyordum ve amazon’u falan incelemiştim, hepsiburada yeni yeni çıkıyordu. Arkadaşlarımdan herhangi biri de Sözlük’ü bilmiyordu. Bir arkadaşım “Ekşi Sözlük diye bir site varmış, orada da insanlar alım satım yapıyorlarmış galiba” dedi. Normalde her siteye kullanıcı adı olarak adsoyad kombinasyonunu giriyordum. Buraya da öyle yapacaktım, yazarlık falan olduğunu bilmiyordum. Mal alıp satma, iade koşulları, kart güvenliği gibi bir şeyleri inceleyecektim.

Adım Ayça, abim bana ara ara birçok isim takar. Adımla ilgisi olan olmayan birçok şeyi de kullanır. Örneğin, ara ara Ayçonella der, ara ara Nursultan Nazarbayev der, Ayçoettin Keyhüsrev der. O an aklına ne gelirse onunla seslenir bana. O gün tam üye olacakken abim telefonla aradı ve “N’aber Ayçovski” dedi. Kahkaha attım, lafladım ettik, telefonu kapattım. Ondan sonraki sitelere de aychovsky yazayım dedim. İlk yazdığım site de Ekşi sözlük oldu. Sözlük’ün ne olduğunu 7-8 ay sonra öğrendim. Bugün tüm kimliğimle burada dolaşmamamı abime borçluyum.
  • aychovsky  (24.07.18 13:56:08 ~ 13:59:51)
Ben bu nicki günde 17 18 saat çalışırken almıştım ironik olsun diye. Millet kronik işsiz zannediyor ama olsun hehe.

  • bos gezenin bos ustasi  (24.07.18 14:02:40)
Pulp Fiction filmindeki Vincent Vega'dan esinlenerek almıştım.

  • vincent  (24.07.18 14:05:12)
@e bana nick birakmamissiniz zalimler

aslında hasretindenprangalareskittim adlı nicki alacaktım ahmed arif'e ithafen sonra mutlu bir anıma denk geldi şarkıya bir göndermeyle bu nicki aldım. aslında pek kahve içmeyi de sevmem sadece bir yaz akşamı, kumsalda bira içip uzun uzun oturup düşünmüştüm o anı da anımsatıyor.

@hissikablelvuku

nickin çok sevdiğim bir kelime benim. gerçek hayatın içerisinde tanışsaydık, muhtemelen çok iyi arkadaş olacağımızı düşündüğüm kişilerden birisin.

ayriyeten bir sorum daha var size de şarkılar anları hatırlatır mı ? ben şarkıyı ne zaman, nerede, hangi hissiyatla dinlediysem o durumu anımsatır.
  • biravekahve  (24.07.18 14:09:56 ~ 14:10:11)
  • Bruce  (24.07.18 14:15:43 ~ 14:16:13)
uzun zamandır açmadığım bir kitabı açmıştım, masada duruyordu. uye olurken kitabın arasındaki silgi tozlarını fark ettim. uye oldugumda lisedeydim sanırım, test kitabı falan da olabilir :D

şarkılar anları hatırlatır evet. örn. mor ve ötesi araf böyle bir şarkı benim için
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (24.07.18 14:21:39)
the it crowd dizisinde geçen, hiçbir anlamı olmayan bir kelime, tnetennba. bir kelime bir işlem yarışmasına moss'un cevabıydı, hatta cümle içinde de kullandı. "good morning, that's a nice tnetennba"

  • nice tnetennba  (24.07.18 14:47:24)
ekşi sözlük'e defalarca üye oldum, defalarca kaydımı sildirdim sinirlenip. oradaki rumuzum da "m e b" ve türevleriydi tıpkı uludağ ve itü'de aldığım rumuzlar gibi. sadece "meb" ya da "m e b" olsun istedim, olmadı. ben de şarkı dinlerken içinden benim ruh halimi yansıtan ifadeyi seçtim ve onunla devam ediyorum.

ekleme: her şeyi yazmışım ama niye bu rumuzu aldığımı söylememilim. isimlerimin + soyadımın baş harflerinden oluşuyor.
  • m e b  (24.07.18 14:55:06 ~ 15:42:01)
Aslında la fraise olacaktı ama o nick alinmisti. Ben de la'sİnş silip fraise'ini bıraktım. Fransizca çilek demek, en sevdiğim meyve.

  • fraise  (24.07.18 14:56:03)
sir gawain and the green knight'ı yeni okumuştum. sene 2003 ya da 2004 olması lazım.

  • sir gawain  (24.07.18 15:19:05)
chemical brothers'ın out of control adlı şarkısının klibinin sonunda muhaliflerden birisinin duvara yazdığı bir cümle aslında. substance birden fazla anlama sahip olduğundan farklı manalara çekilebiliyor. madde, mal, cisim gibi fiziksel karşılıkları varken aynı zamanda öz, anafikir, hakikat gibi elle tutulamayan anlamları da var.

t1.daumcdn.net

bu arada @nice tnetennba harika bir rumuz :)
  • givemesomesubstance  (24.07.18 15:34:50 ~ 15:49:17)
  • işimdeyim gücümdeyim  (24.07.18 16:17:25)
arkeoloji ve mitolojiye merakımdan, phoebe / titan tanrıçası.

  • Phoebe  (24.07.18 16:58:45 ~ 16:59:08)
bir simgesi var ama anlamı yok.

  • basond  (24.07.18 17:01:20)
doctor who'nun en sevdiğim bölümlerinin adı.

  • the end of time  (25.07.18 14:25:09)
alaimisema / gökkuşağı / çünkü LGBT

  • alaimisema  (25.07.18 14:31:14)
Küçükken İngilizce hocamızın (kendisi İskoçyalıydı) bana taktığı lakap, gerçek hayatta da kullanmış olduğum bir nickname yani. Aslında Margaret'ın kısaltması.

  • peggy  (25.07.18 14:32:47)
ilk nikim jedicik'di. işyerinde ifşa olunca o sıralar okuduğum (bkz: nakşidil sultan) adlı kitaptan esinlenerek bu niki aldım. buraya da sözlükten geldim.

  • naksidil  (25.07.18 15:06:16)