[]

ssd -> m2 ssd windows taşıma

Gençler, elimde windowsun kurulu olduğu bir adet ssd, yeni alınan ve ana disk olmasını istediğim m2 ssd var bir de.

internette ssd'den ssd ye disk klonlanma toollarını vs gördüm de emin olamadığım bir nokta var.

bu disk klonlama yazılımlarının hepsi windows üzerinde çalışıyor (boot level değil yani), ben bu dosya transferini windows çalışırken yapabilir miyim ki?

teknik olarak üstünde windows çalıştığı için bazı dosyalara erişim engellenecek diye tahmin ediyorum.

elimde ikinci bir ssd ve iki tane daha hdd var, gerekirse başka bir diske kurarım bu kopyalama tool'unu ama ben bu işten emin olamadım.


diskler samsung, magician yazılımı da var ama ondan daha iyi başka bir tool varsa onu da kullanabilirim.

 
yaparsın. samsung magician halleder onu. gerekirse yeniden başlatıp boot olmadan kopyalamayı yapar.


  • washe  (22.07.18 22:21:52) 
yapılabilir. acronis'in iki türü var biri sistem açılırken harici disk (cd, hdd, flash bellek) içinden kendini boot eden, diğeri de direkt işletim sistemi üzerinde çalışan.

zaten biliyorsundur bir diskin imajını aynı diske alamazsın. o yüzden windows çalışsın çalışmasın her türlü bütün dosyaları alır. zaten olayı da bütün her şeyi almak olduğu için işletim sistemin yeni diski yadırgamıyor. birden fazla disk ile çalışıyorsa bilgisayar, bu diskleri disk yöneticisinden windows'a yeniden tanımlaman gerekebiliyor bazen. yeni kurulumda sorun çıkarsa panik yapmadan görev yöneticisi üzerinden disk yöneticisini açıp yapabilirsin bunu. tabii bilgisayarın düzgün boot olup kullanıcı hesabına giriş yaptıktan sonra siyah ekran gibi bir sorun olduğu zamandan bahsediyorum. siyah ekran yok ama bir diski yine görmüyor, kapasitesi yanlış ya da sürücü yolu (harf) değişik ise direkt disk yöneticisini açarsın. diski görmüyordan kastım zaten harf atamak oluyor gene görür yani bilmem anlatabildim mi? bence çok anlatamadım. askdaskffaskf

ha direkt bootda sorun varsa imaj hatalı olabilir. bios nereden boot edeceğini şaşırmış olabilir (bazen bios pilini çıkarıp takmak gerekiyor kafası yerine gelsin diye) ne bileyim. bu arada bu işin hiç uzmanı değilim kendim bunları deneyimledim sadece. verdiğim bilgilerin garantisini veremiyorum. şu yazdığımın yarısı da zaten çok diskli bir bilgisayarda oluşabilecek sorun yani. öyle değilse hiç okuma bile.

ayrıca raid falan yapılıysa nasıl olur hiç bilmiyorum. raid'de imaj almak mümkün mü onu bile bilmiyorum. farklı diskleri tam anlamıyla birleştirip performansı çok artıran bir şey. tabii verinin bir kısmı o diskte öbür kısmı başka diskte olunca bilgisayarın disklerden birini görmemesi bilgisayarın büyük ihtimal hiç açılmaması demek sanıyorum. raid hakkında bilgim yok. gerçekten yok.
  • tuzumkuru  (22.07.18 23:15:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.