Safiye İnci kaç yıl ceza aldı?

Haberlerde tutuklandı diyor ama kaç yıl aldığını yazmıyor. birde bu kadın artık memur falanda olamaz demi?

tutuklanmakla mahkum olmak farklı şeyler.

  • catch the arrow  (22.07.18 16:42:24)
Tutuklu yargılanmasına karar verildi. Henüz hüküm yok.

Atatürk'e hakaretin cezası 1 ila 3 yıl arasında. İyi hâl, şu bu derken bu ceza 3-5 aya düşecektir. Onun da hükmün açıklanması geriye bırakılarak infaz edilmeyecektir.

Sanık muhtemelen ilk duruşmada tahliye edilecek yani.
  • amortisman  (22.07.18 16:45:39)
ceza alması saçma, ama alacaktı birşeyler.

  • idonthaveatvset  (22.07.18 17:05:02)
6 ay ve fazlası sicile işleniyor.
komik bir ceza alıp zafer pozu bile verebilir.

  • neymis  (22.07.18 17:22:12)
ibret olsun diye bir tutuklama. twitter'dan: "s.i.'nin tutuklanması= atatürkçülerin gazını alma + vakitsiz öten horozun başını kesme" yorumu yapmıştı birisi.

seçim de bitti ama bu tür çıkıntılık yapanlara fırsat verilmeyecek sanırım. ama fesli vatandaş hala el üstünde, tuhaf bir durum yani.

oluşan infialden dolayı tutuklama yapıldı. muhtemelen yakında serbest kalır. sembolik bir ceza alır, ertelenir vs bu konu da böylece kapanır.

memur falan da pekala olabilir, hatta şansı artmıştır bile.
  • runagain  (22.07.18 23:06:19)