[]

İlkokula başlama ve sınıf atlama

Okuma yazma bilen bir çocuk 2. Sınıftan başlayabilir mi?
 
Sorunuzun cevabını bilmiyorum ama teknik olarak mümkün olsa dahi bir öğretmen olarak başlamamasının daha iyi olacağına inanıyorum. Sadece akademik bilgiden ibaret değil ki okul. Hele ki minikler tuvaletten tutun yemek yemeğe kadar okulda alışıyorlar bazı şeylere. O yüzden yaşıtlarıyla olması daha iyi her zaman bir öğrencinin. Bu yaş sorunu ileride hem akademik hem de davranışsal olarak çok büyük sorunlara yol açıyor. Tecrübeyle sabir.


  • duma duma dum  (21.07.18 23:02:01) 
Beni 2den başlatacaklarmiş annem istememiş yukarıda duma duma dum'un yazdigi sebeplerle. Bildiğim kadarıyla mümkün


  • nundu  (21.07.18 23:03:05) 
İlkokula ailem istemese de şartları zorlayarak, ağlayarak, zırlayarak dediğimi yaptırıp ikinci sınıftan başladım. Çünkü en az onlar kadar okuma yazmayı da matematiği de biliyordum.
Şimdi bakıyorum da;
İlkokul, çok şey öğrenilen bir yer. Öğrenilenlerin bir kısmı öğretmenden, ama çoğu arkadaşlarla etkileşimle öğreniliyor. Arkadaşlarla olanlarda ise ne okuma yazmaya, ne matematiğe hiç yer yok.
Hep senden bir yaş büyüklerlesin ve bir yaşın çok şey farkettirdiği yaştasın.
Geri kalanlarla hep alay edildiği çağdasın, geridesin ama hep geri kalmama gayretindesin.
Zor.
(Alıntı)
  • oguz altun  (22.07.18 00:14:10) 
Beni de atlatacaklarmis ama annem istememis. Simdi bakinca mantikli oldugunu dusunuyorum. Gereksiz baya acelesi nedir yani?


  • neverlose  (22.07.18 08:08:23) 
Tamam genel olarak haklısınız da bu çocuk sıkılmayacak mu?
2 sene kreşe gitmiş zaten.

  • neymis  (22.07.18 08:26:16) 
Durumu okula bildirir, sinav talep ederseniz, sinif atlatirlar. Ayni zamanda rehber ogretmenle de gorusursunuz. Bu arada 2 yildir gittigi anaokulundan herhangi bir oneri ya da yonlendirme olmadi mi? Cocuk sıkılabilir de, herkesten daha basarili olabilecegi icin liderlik vasiflari gelisebilir, cok mutlu olabilir de. Anne baba cocugun okula karsi tutumuna, cocuklarinin karakterine gore karar vermeli.


  • rn  (22.07.18 13:07:37) 
Bu arada 1 yas fark kolay kolay kapatilmaz. Yas ilerledikce de acilir. 1 yil cok sey degistirir. Cizginin Disindakiler kitabinda buna dair cok guzel de bir bolum vardir, derli toplu anlatiyor konuyu. Kendisinden buyuklere adapte olamayabilir, sinifindaki herkesin berbaer 2.yili olacak oysa o yeni basliyor olacak. Kres ile 1. Sinif ayni degil. Tabi gittigi kresteki egitim ve yaklasim da ayri bir faktör.


  • rn  (22.07.18 13:11:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.