[]

steam para birimi

Sevgili Steam kullanan suserler,

Steam Türkiye dükkanında yaptığımız alışverişlerin ücretlerini, Steam kredi kartımızdan TL olarak mı çekiyor? Yani faturada sallıyorum 10.90 TL yazdığı zaman, kredi kartınızdan çekilen tutar da o kadar mı oluyor, yoksa kredi kartımıza bu işlem dolar olarak yansıyor ve banka onu TL'ye mi çeviriyor?

Asıl soru: Steam'de ödediğim ücret (faturada yazan) ile kredi kartı ekstresinde gözüken ücret aynı değil. Banka bana işlemin USD olarak gerçekleştiğini söylüyor, ben ise Steam'in karttan direkt TL çektiğini hatırlıyorum (yamuluyor muyum emin değilim)

 
Ben eski alışverişlerime baktım. Hep TL çekmiş. Dolar ya da Euro çekseydi benim ekstreme zaten döviz olarak gelirdi. O yüzden kesin bilgi yayalım...


  • himmet dayi  (20.07.18 15:43:26) 
Benim kartım ile aldığım oyunlar ve kredi yüklemeleri TL olarak yapıldı.


  • teknikekip  (20.07.18 15:45:16) 
steam'in türkiye mağazasını kullanıyorsanız tl olarak çekiyor. yani steamde oyun fiyatlarını tl olarak görüyorsanız tl olarak çekiyor.
dolar olarak yansıması saçma olur. steam oyun fiyatlarını yapımcılarla da görüşerek ülkeden ülkeye farklı belirliyor. benim 30 tl ödediğim oyuna amerikalı 20 dolar, alman 20 euro ödüyor.

  • ganbatte  (20.07.18 16:06:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.