hosting şirketi - çok önemli

merhaba arkadaşlar, nereden baksanız 10 yıldır kullandığım bir web hosting firması vardı, bugüne kadar sorunlarıma çözüm sağladılar hep bir şekilde. fakat işler büyüyünce sıkıntılar baş verdi. bugün 6-7 adet mssql database'ime ulaşamıyorum. zaten son günlerde kullandığım ip adresine management studio ile bağlayanmıyordum hızlı bir şekilde.

ekşide okudum yabancı tercih et falan demişler ama onlara baktığımda da hep mysql yazıyor. ayrıca paylaşımlı hosting vs. diyor pek aşina değilim bunlara. yani şimdi ben her ay ayrı ayrı ödeme yaptığım onca domainlere ve hostinglere toplu bir şekilde mi para ödeyeceğim? çünkü bu yabancı hostingler hep aylık ödemeli sanırım. ekşide yeterli kaynak bulamadım, google'da çıkanların da alayı reklam hiçbirine güvenemedim. işi bilenler fikir verirse ve bir windows hosting firması tavsiye ederse sevinirim.

eger gercekten kalici bir cozum ariyorsan Amazon Web Services altinda EC2 servisini arastir. Burada diger hosting sirketlerinden farkli olarak iki onemli konu cok kolay cozuluyor
1.Olceklenebilirlik: isler buyudugunde, yada da belli donemler icin uygulamanin ekstra kaynak (cpu, ram, storage) ihtiyaci olabiliyor. bunu cok kolay sekilde, ya da otomatik olarak ayarlayabilir sistemini yukseltip azaltabilirsin.
2.Ucretlendirme: ister sabit ucret, istersen server acik kaldigi surece, istersen de kullandigin cpu kadar ucretlendirme seceneklerinden birini secebilirsin. bu rakam aylik olarak kredi kartindan cekilir. bircok durumda da fiyati da ucuz. istedigin zaman da sunucuyu kapatip sozlesmeni sonlandirabilirsin.
  • emrahday  (20.07.18 12:49:39)