[]

yurtdışında üniversitelerde projede çalışacak eleman

doktora öğrencisiyim. yurtdışındaki üniversitelerdeki projeler için çalışmayı planlıyorum. staj tipi bir şey olabilir. proje bazlı çalışmak olabilir. veya buna benzer şeyler. bu tip ilanları nerelerden takip edebilirim. sanırım merkezi bir ilan sitesi yok. üniversitelerin sitelerinden tek tek bakmak mı gerekir? üniversite siteleri de pek düzgün olmuyor, aranan şeyleri yazmıyorlar genelde. ne tavsiye edersiniz?
 
ec.europa.eu

Doktoralar buradan bulunabilir de daha ayrıntılı bakmadım stajdı projeydi.
  • senolll  (19.07.18 20:51:20) 
" staj tipi bir şey olabilir. proje bazlı çalışmak olabilir." gibi bir şeyi doktora öğrencisi konumunda olanlar için öyle ilanlı, duyurulu, başı-sonu belli bir programla yapılandırılmış bir şekilde yapan kaç yer var ki? benim alanımda hiç yok mesela.

lisans düzeyinde olur, bitirme projesi olur, yaz stajı olur, öğrenci hareketliliği hadi doktorada da olur- zaten doktorada başka program bilmiyorum, master diye bir şey zaten 1 projedir. yahut yeni mezun doktorsunuzdur, kariyer değiştirmeniz için olur vs.
ama doktoranın kendisine gelince sizden beklenen hali hazırda çoook spesifik 1 tane alanda çalışıyor olmanız.
yine sizden ve danışman hocanızdan beklenen bu konuda proje üretmeniz ve işbirliği yapmanız
size atıyorum trier üniversitesinde sizin alanınızda çalışan kişilerle irtibata geçer, ortak proje sunar, fon bulursunuz ya da sanayide partner bulur hocanız, siz proje elemanı olursunuz adamlardan bir uygulama öğrenirsiniz. gibi.
doktoranın olayı bu zaten.
  • niye ama  (19.07.18 20:59:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.